Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models

«За 33 роки нічого не змінилося»: як адміністрація Житомирської обласної лікарні імені Гербачевського делегувала свої обов’язки волонтерам

Як адміністрація Житомирської обласної лікарні імені Гербачевського делегувала свої обов’язки волонтерам?

З початку повномасштабного вторгнення травматологічне відділення № 2 Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського приймає військових з важкими пораненнями з усієї України. Таких спеціалізованих політравматичних відділень, де поранених фактично збирають по частинам, до війни було лише п’ять, два з них в Луганську та Донецьку, рашистами знищене і Харківське відділення. Є відділення у Дніпрі, проте через шалений потік поранених, тамтешні фахівці просто не в змозі надати належну допомогу всім. Тож бійців просто стабілізують і відправляють далі. Одне з таких міст — Житомир. Тут надають хірургічну допомогу військовим зі специфічними травмами, складними вогнепальними пораненнями, переломами тощо. Не варто й нагадувати, що за більш ніж півтора роки активних бойових дій, кількість таких пацієнтів зросла в десятки, а може й в сотні разів. 

Валерій Павлович Яковлев — завідувач відділення, лікар-ортопед-травматолог, фахівець біль ніж з 40-річним стажем оперує щодня, в день буває до п’яти операцій. 

«В цьому відділенні я працюю 33 роки. Принципово за цей час нічого не змінилося. Тільки немає постачання, немає чим працювати. Я ж не менеджер, я — оперуючий лікар. В мене вимагають написати рапорт на ім’я головлікаря та начмеда, надати перелік необхідних матеріалів. Я пишу. Так, ми щось отримуємо. Але головне — це допомога волонтерів», — розповідає хірург. 

Побачене у відділенні Валерія Яковлева шокує. В невеликих палатах, розрахованих на три-чотири пацієнта, перебувають по 7-8-10 поранених бійців. У кожного своя особлива історія поранення. 

Попри жахливі поранення, пацієнти Валерія Яковлева — щасливчики. Їм вдалося не тільки вижити, але потрапити до рук надзвичайного фахівця, який не просто професійно прооперував, зберіг кінцівки, а й покращив стан, поставивши їх на ноги. 

Хірург з гордістю зазначає, що за півтора роки війни провів лише одну ампутацію.

Однак, попри те, що у пацієнтів скарг немає, лікарі розповідають, що надавати кваліфіковану медичну допомогу військовим з вогнепальними переломами вкрай складно через відсутність комплектуючих, в т.ч. лікувальних апаратів зовнішньої фіксації, медпрепаратів, різних специфічних для таких травм пристроїв, тощо. Практично все, що отримує відділення — це волонтерська допомога.

За інсайдерською інформацією джерел з самої лікарні, коштів на лікування військових, які виділяє НСЗУ, має бути достатньо. Крім того і в Житомирській ОВА пообіцяли виділити кошти ( близько мільйона) на відділення, де надають лікування пораненим. Але це тільки в перспективі. Відділення дійсно працює практично завдяки волонтерам, благодійним фондам, які звозять дорогоцінні лікувальні засоби з усього світу. На початку серпня адміністрація лікарні пообіцяла завідуючому відділенням виділити 1 мільйон гривень на необхідне, проте за тиждень вже мова йшло про 400 тисяч, яких досі так і немає. Зате передали медичне обладнання, вартістю 100 тисяч, яке виявилося непридатним для використання.

Звертає на себе увагу й те, що саме відділення розташоване в старенькому корпусі, якому б не завадив ремонт, не кажучи вже про те, що воно фізично не розраховане на таку кількість пацієнтів.

Годі й казати, що адміністрація лікарні перебуває в набагато кращих умовах, в новому просторому корпусі поліклініки, на найвищому поверсі, куди не заходять звичайні пацієнти. В них коштів вистачає на все, Національна служба здоров’я України повністю фінансово підтримує установу. Принаймні в цьому журналістів Times.ZT запевнив генеральний директор лікарні Богдан Леськів: 

«Що стосується лікарських засобів та виробів медичного призначення для певного „контингенту пацієнтів“, забезпечуємо 100%. Кошти від НСЗУ поступають до нас безперебійно та без проблем».

Кого саме Богдан Леськів називає «певним контингентом» та скільки саме, на його думку, буде 100% в грошовому еквіваленті, ми дізнаємося, коли отримаємо відповідь на офіційний запит. А поки низький уклін лікарям та волонтерам, які піклуються про наших Захисників. 

Нагадаємо, що в березні 2021 року медперсонал Житомирської обласної лікарні вийшов на акцію протесту, вимагаючи  фінансової перевірки закладу. Тоді Богдан Леськів погрожував звільнити всіх невдоволених.

У 2022 році житомирське управління СБУ також відкрило кримінальне провадження щодо зловживання своїми повноваженнями службовими особами клінічної лікарні та посадовими особами ТОВ «Інвайт» з метою привласнення бюджетних коштів.

А в липні 2023 року стало відомо, що керівництво лікарні імені Гербачевського заплатило за останні два роки  за  послуги піарника щонайменше 180 тисяч гривень. 

Олексій КРАМАРЕНКО

У приміщенні, де навчаються учні зруйнованого ліцею №25, обвалився дах

За 15 мільйонів гривень під час війни житомирська влада вирішила… відремонтувати тротуари по вулиці Перемоги

Будьте першим, хто прокоментував "«За 33 роки нічого не змінилося»: як адміністрація Житомирської обласної лікарні імені Гербачевського делегувала свої обов’язки волонтерам"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*