«Заробіть на вподобайках»: Кіберполіція застерігає від онлайн-шахраїв

«Заробіть на вподобайках»: Кіберполіція застерігає від онлайн-шахраїв

Кіберполіція закликає громадян утриматися від легкого заробітку в інтернеті, оскільки аферисти вигадали нову схему: заробіток на перегляді коротких відео в популярних соціальних мережах. Такі повідомлення аферисти поширюють у популярних месенджерах. Завдання виглядає так, ніби потрібно лише перейти за надісланими посиланнями та поставити вподобайки в «TikTok» або ж відгуки в «Google-картах».

За виконані завдання зловмисники виплачують від 100 до 500 гривень, щоб увійти в довіру до потенційної жертви. У такий спосіб вони збирають персональні дані, зокрема інформацію про банківську карту. У подальшому аферисти пропонують приєднатися до так званої «робочої групи» з можливістю значно більшого заробітку. Громадянин отримує завдання оплатити придбання товарів чи послуг, визначених адміністратором групи. Для першого разу це відносно невелика сума. Є навіть шанс отримати виплату на картку після першого разу – так шахраї ще більше втираються в довіру.

Наступний крок це те, що адміністратори пропонують придбати неіснуючий товар за значно вищими цінами. При цьому надають фішингові посилання на шахрайські онлайн-магазини, де треба ввести конфіденційну платіжну інформацію.

У такий спосіб зловмисники отримують доступ до рахунків жертв та привласнюють їх заощадження. Якщо ви обізнані про таку «схему», не слід намагатися отримати гроші від шахраїв навіть на перших етапах, адже будь-яке спілкування з аферистами – це ризик втратити свої заощадження.

Щоб не стати жертвою шахраїв:

  • надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;
  • не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма – скоріше за все ви натрапили на шахраїв;
  • не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки;
  • не повідомляйте конфіденційної інформації стороннім (дані картки, логін і паролі до онлайн банкінгу тощо); 
  • ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту – будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі.

У разі виявлення фактів шахрайства негайно повідомляйте в Кіберполіцію.

Нагадаємо, незабаром у житомирських школах з`являться правоохоронці та металошукач.

Будьте першим, хто прокоментував "«Заробіть на вподобайках»: Кіберполіція застерігає від онлайн-шахраїв"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*