Зарплатний колапс: українців масово відправляють у “відпустки” за свій рахунок

Screenshot 3 16 - Зарплатний колапс: українців масово відправляють у "відпустки" за свій рахунок

Через введення карантинних обмежень, українські бізнесмени зазнають суттєвих збитків, тому вимушені масово відправляти своїх працівників у відпустки за власний рахунок.

Згідно статистичних даних сфера послуг та продажу в Україні втратила близько 50% своїх прибутків, – пише “Обозреватель”.

Як розповіла власниця одного зі столичних салонів краси, вона вимушена була припинити роботу закладу через введення карантину. При цьому, її доходи впали до нуля, адже клієнтів немає, а орендодавець категорично відмовився зменшити ціну оренди салону. Тепер жінка вимушена сплатити 25 тисяч гривень за право “пустого” перебування салону на першому поверсі житлового будинку.

Більшість українців зараз перебувають у підвішеному стані, адже тих, хто оформлений, попросили написати заяви на відпустку за власний рахунок, а ті, хто працював “по домовленості”, просто не ходять на роботу до моменту завершення карантину.

Як зазначив Роман Гуртовенко, який займає посаду керівника асоціації роботодавців Житомирської області, незважаючи на те, що під час закриття закладів цивілізовано було б відправляти працівників в оплачувані відпустки, бізнесмени в Україні такої можливості не мають, адже за оренду їм все одно доведеться платити, незалежно від відсутності доходів.

“Я сам орендодавець. Я пішов на поступки на своїх об’єктах. Ми повинні розуміти, що зараз період, коли потрібно йти на поступки”, – сказав він.

Глава Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак наголошує, що український роботодавець, все ж, зацікавлений у тому, щоб зберегти персонал, адже деякі з них формують колективи роками. Але відправляти людей у відпустки та оплачувати їх не в змозі, тому що після повернення до повноцінного робочого процесу, йому все одно доведеться йти на скорочення.

Відзначимо, що один з найбільших заводів Житомира “Кромберг енд Шуберт” повідомив про зупинку своєї роботи до 3 квітня 2020 року. Вже від завтра тисячі робітників підуть у вимушену відпустку у зв`язку з ситуацією, котра склалася через пандемію коронавірусу в державі.

Варто наголосити, що введений карантин, на жаль, може завдати більшої кількості збитків, аніж очікувалось…

Нагадаємо, як житомиряни проводять час під час карантину.


Будьте першим, хто прокоментував "Зарплатний колапс: українців масово відправляють у “відпустки” за свій рахунок"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*