Заступник міністра у справах ветеранів зустрівся з житомирськими атовцями

cropped DSC03906 1 e1570630900166 776x437 - Заступник міністра у справах ветеранів зустрівся з житомирськими атовцями

Сьогодні, 9 жовтня, в Житомирській обласній державній адміністрації відбулася зустріч з новопризначеним першим заступником міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антоном Колумбет. На обговорення хвилюючих питань та гострих проблем, які наразі постали перед ветеранами війни зібралося близько 20 учасників представників громадських організацій атошників.

“Ветерани є єдиним мобілізаційним резервом Збройних сил України. Ці 380 тис. людей, третина з яких мають здоровий психологічний та фізичний стан і є основною збройною силою нашої держави.Тому наше завдання тримати резерв здоровим, забезпеченим, працевлаштованим, правильно ідеологічно вмотивованим та у повній бойовій готовності в будь-який момент взяти до рук зброю. А що стосується заяви голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової про зменшення кількості пільг для учасників АТО, ООС, членів їх сімей та інших постраждалих у ході проведення бойових операцій, то я думаю, що Галина Третьякова є емоційно нестабільною людино. Вона не працює в міністерстві, а є депутатом Верховної Ради. Конструктивної розмови у мене з нею, на жаль, не склалося, тому на її заяви треба просто не звертати уваги. Ніякі пільги не врізаються! Дійсно, співпрацюючи з радою ветеранів та радою із сім’ями загиблих ми пишемо новий Закон про статус ветеранів. Наразі законопроекти лише розробляються, але до кінця поточного 2019 року їх буде презентовано та оприлюднено” – зазначив Антон Колумбет.

Перший заступник Мінвету пояснив, що незабаром буде введено концепт “Ветеран посмертно” для хлопців, що померли та загинули. Цей статус ніяких пільг не передбачає, проте це найменше, що ми можемо зробити в пам’ять про загиблих військовослужбовців.

Також буде врегульовано питання добровольців, зокрема Колумбет доповів, що протягом місяця запрацює комісія про надання статусу учасника бойових дій добровольцям, які не вступили у склад офіційних формувань та комісія по громадянству для іноземців, що були учасниками бойових дій.

Учасники та представники громадських організацій брали активну участь в обговоренні нагальних питань, зокрема наголосили, що наразі гостро стоїть питання про надання інвалідності. 

“У цій сфері працює масова корупція, а хлопці, що прийшли після війни, не мають змоги платити таких коштів, аби отримати статус інваліда. Без грошей ніяк, бо медико-соціальним експертним комісіям просто забороняється перевищувати норму зареєстрованих інвалідів 2-ої групи вище середньостатистичної позначки по Україні” – обурювався житомирянин – учасник АТО.

 На зустрічі було також підняте питання про забезпечення житлом інвалідів 1-ої, 2-ої групи.

 “Я адресно все законспектував, але зрозуміло, що проблеми вимагають не адресного вирішення, а законодавчого врегулювання. У міністерстві плануємо розвивати ветеранські простори та надавати громадським організаціям  інструменти для вирішення своїх проблем самостійно, тому що позиція Міністерства у справах ветеранів залишається незмінною – ветерани самі знають, що краще для них.

Тому, відповідно, наш обов’язок  – давати інструменти на місця, координувати ці процеси, а громада зробить все самостійно” – розповів Антон Колумбет.

Заступник Мінвету також поінформував, що першими кроками для врегулювання кричущих проблем будуть новий Закон про статус ветерана війни та гарантія його соціального статусу, Закон про надання статусу учасника війни учасникам бойових дій та бійцям добровольчих підрозділів, а також створення робочих комісій по наданню українського громадянства бійцям-іноземцям.


Нагадуємо, що 9 жовтня, в Житомирі під час зустрічі з громадськими організаціями атовців Міністр оборони Сергій Загороднюк розповів про ризики плану Штайнмаєра.


Будьте першим, хто прокоментував "Заступник міністра у справах ветеранів зустрівся з житомирськими атовцями"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*