Завдяки втручанню прокуратури є шанс вберегти від руйнації Панський палац на Житомирщині | Times ZT

Завдяки втручанню прокуратури є шанс вберегти від руйнації Панський палац на Житомирщині

Прокуратура Житомирщини через суд зобов’язала Любарську селищну раду визнати  пам’ятку архітектури – Панський палац у селищі Вигнанка – безхазяйним майном та набути право власності на палац.

Мурований палац ще у травні 1996 року був взятий на облік та під охорону як архітектурна пам’ятка місцевого значення. Однак орган місцевого самоврядування право власності на споруду не реєстрував та охоронного договору не укладав, затягуючи час. В результаті ніяких реставраційних та ремонтних робіт за цей час проведено не було і палац поступово руйнувався.

Лише завдяки втручанню Чуднівської окружної прокуратури вдалося вжити заходів для збереження культурної пам’ятки.

Мурований палац у Вигнанці був збудований у Ій половині ХІХ століття. У часи СРСР у приміщенні палацу знаходилась середня школа. Після того як у 1989 році була збудована нова школа, будівля палацу стала занепадати.

Нагадаємо, що в селі Нова Чортория у Любарському району розміщена ще одна пам’ятка архітектури – садиба Прушинських-Оржевських.

Будьте першим, хто прокоментував "Завдяки втручанню прокуратури є шанс вберегти від руйнації Панський палац на Житомирщині"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*