Завтра у Житомирі презентують дослідження про залученість ВПО в життя нових громад (АНОНС)

Переселенці в Житомирі позбавлені права брати участь у місцевому самоврядуванні та отримувати соціальні пільги. Такі результати дослідження, проведеного в межах програми «Єднання заради дії», що впроваджується IREX разом із благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США. 

Завтра, 18 липня, в Житомирі о 12:00 за адресою: вул. Київська, 19/2 (простір «Вільна») експерти програми «Єднання заради дії» презентують масштабне дослідження локальних політик і програм, яке ілюструє залученість ВПО в життя нових громад. 

Юристи проаналізували 193 місцеві нормативно-правові акти 25 громад у 15 областях України (статути територіальних громад, програми та рішення щодо соцзахисту окремих категорій громадян, зокрема ВПО) і з’ясували: права переселенців суттєво обмежені. 

Дослідження відбувалося в кілька етапів. Юристи проаналізували опубліковані на офіційних сайтах документи та відповіді на запити, після – провели експертні інтерв’ю з представниками місцевої влади територіальних громад. 

Окрім Житомирщини, результати дослідження презентують ще в 14 областях, де воно проводилося. Узагальнені рекомендації програма «Єднання заради дії» передасть до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, інших органів державної влади та місцевого самоврядування.

Нагадаємо, до осені в Житомирі планують добудувати модульні будинки для ВПО.

Будьте першим, хто прокоментував "Завтра у Житомирі презентують дослідження про залученість ВПО в життя нових громад (АНОНС)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*