«Завжди хочеться стати кращою версією себе», – дворазова чемпіонка світу з пара-армрестлінгу Олеся Бессальнова. ФОТО

У жовтні минулого року  на чемпіонаті світу з армрестлінгу та пара-армрестлінгу, що проходив у Туреччині змагалися спортсмени із 54 країн світу. Українська збірна виборола 40 медалей. Чоловіча команда посіла  ІІІмісце,  жіноча  – І. Наразі це найкращий результат, який демонстрували українці на змаганнях такого рівня. 

Одразу дві золоті медалі (на обидві руки) здобула 21-річна Олеся Бессальнова із Житомирщини. Таким чином вона повторила свій успіх  2017 року і стала дворазовою чемпіонкою світу.  В грудні їй також було присвоєно почесне звання  «Заслужений майстер спорту України».

«Не хочеться розповідати, як було важко відновлювати тренування та фізичну форму за час повномасштабної війни,  яка перекреслила плани та поставила  багато чого під сумнів.  Перш за все, раділа, що  опинитися на цих змаганнях після довготривалого «змагального простою», адже на чемпіонат Європи  поїхати так і не вдалося, – ділиться Бессальнова. –  Коли їхала на Чемпіонат, знала, що привезу «золото», але не думала, що в такій кількості.  Моєю суперницею у фіналі на обидві руки була українка Анна Кушнір, яка має потужну праву руку. З 2019-го жодного разу не вдалося перемогти її на всеукраїнських змаганнях і навіть у поєдинку за вихід у фінал я їй програла. Втім, настанови тренерів та підтримка рідних людей змотивували мене та надали впевненості в собі. Як бачимо, не пройшло й п’ять років, як титул абсолютної чемпіонки світу знову мій. Вдячна тренерам – заслуженому тренеру України Генадію Данюку та заслуженому майстру спорту України Олександру Пінчуку за все, що вони зробили й надалі роблять для мене, спонукають не зупинятися на досягнутому. Висловлюю окрему вдячність  ЗСУ за можливість тренуватися та представляти нашу країну на міжнародній спортивній арені».

У спорт Олеся прийшла у 12-річному віці. До того ходила на танці, але таке заняття їй не сподобалося. У 2013 році в її містечку Звягель (на той час Новоград-Волинський)  відкрився клуб «Фенікс» для людей з обмеженими фізичними можливостями, який спеціалізувався на армрестлінгу.  Відвідувати його дівчину особисто запросив майбутній тренер Генадій Данюк.  Вже на першому тренуванні з армрестлінгу зрозуміла, що  хоче займатися цим і надалі. Переконує, що армрестлінг  – дуже цікавий, емоційний та азартний вид спорту. Досягати результатів спортсменці допомагають наполегливість, завзятість та підтримка тренерів.   

Наразі спорт – це основна сфера діяльності Бессальнової. Вона – діюча спортсменка, а також займається тренерсько-викладацькою роботою, захоплюється фотографуванням і знімає змагальний процес.

«Треную дітей  –  як фізично здорових школярів та студентів, так і людей з обмеженими фізичними можливостями. Це дуже важка робота, яка вимагає багато сил, енергії та часу. Розумію, що на даний момент хочу більше розвивати себе, займатися собою, тренуватися та підкорювати нові спортивні арени, – говорить Олеся Бессальнова. –  Особисто я тренуюся за графіком 6 разів на тиждень –   відпрацьовую техніку боротьби,  пропрацьовую різні м’язи рук, які допомагають боротися, а також  підтримую загальну фізичну форму всього тіла,  адже сила не лиш у руці, як думають багато людей. У  армрестлінгу працює весь корпус».

Зізнається, що свідомого бажання піти зі спорту не було ніколи, але були моменти, коли інтенсивні тренування не приносили результатів,  не все виходило, як би того хотілося. Опускалися руки і на емоціях говорила, що більше тренуватися та виступати не буде, та через день-два емоції вщухали і вона знову поверталася в зал.  

«На чемпіонаті світу я була тричі. Чітко пам’ятаю емоції з першого чемпіонату, який проходив  в Угорщині у 2017-му році. Хвилювання вкрай переповнювали мене, адже це був мій перший міжнародний чемпіонат. Хотілось показати, якнайкращі результати та заявити про себе на весь світ. Змагання завершилися неймовірними емоціями, адже я взяла «золото» на дві руки та  стала «Майстром спорту України», – пригадує спортсменка.  –  Відвідувала  чемпіонат Європи у 2018 році  у Болгарії, де також було два перших місця. Потім була невеличка перерва. Відновилася у  2021 році і   поїхала на чемпіонат Європи у Литву. Там виступила лиш на ліву руку,  здобула ІІ місце.  Того ж року на чемпіонаті світу  в Румунії  було ще одне  ІІ місце на ліву руку. Чемпіонат Європи  2022-го пропустила через початок повномасштабного вторгнення російських військ, одразу поїхала на чемпіонат світу і знову два перших місця. У моїй категорії стабільно виступають болгарки, українки, росіянки та інколи пробують себе  турчанки. Загалом участь в чемпіонатах не особливо відрізняється, а от підготовка до них – так. Кожна перемога дається важко, як не фізично, то морально. Спорт – це вже моя робота. Мотивація рухатися далі з’являється в процесі роботи, адже досконалості немає меж. Завжди хочеться стати кращою версією себе.  Завдяки спорту  знайшла друзів, розширила коло спілкування, стала більш відкритою, загартувала характер, натренувала силу волі, а ще побувала у багатьох  містах України та країнах світу».

 Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "«Завжди хочеться стати кращою версією себе», – дворазова чемпіонка світу з пара-армрестлінгу Олеся Бессальнова. ФОТО"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*