Збитки від забруднення р. Тетерів склали 23 млн гривень: на директора Житомирводоканалу склали адмінпротокол

У результаті аварії на насосній станції житомирського водоканалу до річки потрапило близько 120 куб. тис. неочищених стічних вод. Загалом у водоймі знищено більше 27 тисяч одиниць риби.

Як проінформував керівник Державної екоінспекції Андрій Мальований, збитки від аварії на КП склали близько 23 мільйоні гривень.

“Держекоінспекція Поліського округу здійснювала моніторинг екологічної ситуації на річці Тетерів. Щодня фахівці відбирали проби води і здійснювали їхню лабораторну експертизу, за результатами якої зафіксовано відхилення від норми за вмістом аміаку, нітритів, нітратів, заліза, фосфату, хімічного і біохімічного споживання кисню, зважених речовин. Також зафіксовано низький вміст розчиненого кисню у воді (від 0,9 мг/м3 до 2,8 мг/м3 за норми не менше 4 мг/м3)”, – йдеться в тексті повідомлння.

Окрім того, зразках забрудненого ґрунту було виявлено збільшення вмісту амонію в три рази, а фосфору – у півтора, при цьому, хлориди перевищують норму быльше, аніж удвічі.

Фахівцями управління було проведено інспекцію, в результаті якої встановлено, що збитки від скидів КП склали 13,1 мільйонів гривень, мор риби – у 8,9 мільйонів, забруднення прилеглих земель- близько 880 тисяч гривень.

Нагадаємо, як ліквідовували аварію на насосній станції, а стоки продовжували витікати в річку й морити рибу

Будьте першим, хто прокоментував "Збитки від забруднення р. Тетерів склали 23 млн гривень: на директора Житомирводоканалу склали адмінпротокол"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*