Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine
1xfan manager

Журналістські розслідування російських воєнних злочинів

Журналістські розслідування російських воєнних злочинів
AppleMark

Війна завжди є викликом для журналістів, адже з’являються нові ризики та завдання. Досить часто їм доводиться проводити розслідування щодо воєнних злочинів та гуманітарних катастроф. Це дозволяє зафіксувати й розповісти правду як громадянам України, так і світовій спільноті.

Взагалі, воєнні злочини варто класифікувати як ті, що серйозно порушують міжнародне право. Досить часто російські військові порушують Женевську конвенцію, яка є найголовнішим документом щодо законів та звичаїв війни.

Наприклад, одна з конвенцій зобов’язує надавати допомогу пораненим, але росіяни її не дотримуються. Тоді в нашому інтернет-середовищі з’являються відео з розстрілами українських військовополонених. В таких випадках журналісти допомагають знайти російських військових, які порушили закони війни.

Досить часто окупанти порушують конвенцію про захист цивільного населення. На Житомирщині журналісти задокументували 256 воєнних злочинів. Їм вдалося зібрати інформацію про поранених та загиблих мирних людей, а також про пошкодження житлових будинків та об’єктів цивільної інфраструктури. Зокрема, внаслідок обстрілів пошкоджено мости на півночі області. Крім того, під час відступу росіяни замінували приватні будинки та ліси.

До того ж, з’явилася можливість відслідкувати російських військовослужбовців, що масово вбивали людей на Житомирській трасі. Декілька місяців журналісти досліджували записи з дронів, мобільних телефонів та вуличних відеокамер. І саме в них знайшли підтвердження, що російські військові з 5-ої окремої танкової бригади розстрілювали цивільних водіїв й пасажирів. Завдяки розслідуванню вдалося з’ясувати імена як офіцерів, що віддавали злочинні накази, так і військовослужбовців, що їх виконували. Тепер ця частина дороги асоціюється з «трасою смерті».

Ще однією досить важливою темою, яку розслідують журналісти є «фільтраційні табори» Такі заходи проводяться на окупованих територіях аби визначити волонтерів чи ветеранів АТО/ООС, або ж людей, що патріотично налаштовані. За час перевірки людей тримають в жахливих умовах по декілька тижнів. Обов’язковою є перевірка тату, телефонів та соціальних мереж. Українців, що не проходять фільтраційні заходи доправляють до в’язниці. Це порушення прав людини є свідомим злочином проти людяності.

Взагалі, Україна є першою країною, що розслідує воєнні злочини під час активних бойових дій. Інформація, яку збирають та поширюють журналісти є важливою, адже слугує доказовою базою для подальшого міжнародного суду.

Від початку повномасштабного вторгнення журналістам вдалося ідентифікувати понад 180 тисяч російських воєнних злочинців. За статтею «порушення законів та звичаїв війни» вдалося видати підозри 450 російським злочинцям, засудженими з них є понад 60. Журналісти продовжують проводити розслідування, щоб показати світу правду про війну.

Крістіна Слончак

Будьте першим, хто прокоментував "Журналістські розслідування російських воєнних злочинів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*