Жителі Новоград-Волинського перекриватимуть трасу через екологічну катастрофу у районі | Times ZT

Жителі Новоград-Волинського перекриватимуть трасу через екологічну катастрофу у районі

Мешканці Новоград-Волинського наважилися на відчайдушний крок. 25 квітня о 10.00 новоградці планують перекрити трасу Київ-Чоп, протестуючи проти бездіяльності обласної влади та з метою привернення уваги до екологічної катастрофи на річці Случ.

Про це повідомляють в офіційній групі “ЗВЯГЕЛЬ(новоград-волинський)-МІСТО НАД СЛУЧЕМ” у соцмережі Фейсбук.

“Громада Звягеля підтримує перекриття траси Київ-Чоп 25 квітня о 10.00 у зв’язку зі скидами. Прохання долучитися і підтримати акцію.

Четвертих викидів нечистот з Понінок риба не витримала і вспливає брюхом до гори. Ви там що подуріли зовсім, чи що?

SOS! Чому не запроваджується в Звягелі надзвичайний екологічний стан? Весельський, Литвин, Гундич візьміть на себе відповідальність”, – йдеться у повідомленні.

Як доказ своїх слів та мотив до перекриття, звягельці демонструють у соцмережі відео забруднення річки Случ.

“Понінкінська КПФ вчетверте 12.04.19 за неділю робить скид нечистот в річку. Річка Случ забруднена,мілка. Нас вбивають,травлять!”, – наголошують люди.

Водночас у Житомирській ОДА повідомляють, що управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області звернулося до поліції по факту загибелі риби у р. Случ Баранівського району для встановлення причин забруднення річки Случ та притягнення винних осіб до відповідальності згідно чинного законодавства України.

Нагадаємо, що Управління Держрибагентства 12 квітня виявило загибель риби на р. Случ в районі ГЕС міста Баранівки. Комісійно склали Акт обстеження берегової лінії річки в межах міста, відібрали воду у відповідних місцях та загиблу рибу для проведення  дослідження і встановлення причин загибелі.

Дослідження води здійснює відділ Інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Поліського округу та Державна установа Житомирської області Лабораторний центр МОЗ України, дослідження риби – Житомирська регіональна державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. На даний час очікуються висновки щодо причин загибелі водних біоресурсів.

Це не перше забруднення річки Случ відходами Понінківського картонно-паперового комбінату.  Разом з тим важелів впливу на підприємство і досі не знайдено.

Зокрема у Державній екологічній інспекції Поліського округу зазначають, що протягом останніх років державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища брали участь, як в планових, так і в позапланових заходах по перевірці вимог природоохоронного законодавства зазначеного суб’єкта. Але, враховуючи те що, повноваження Державної екологічної інспекції Поліського округу діють в межах Житомирської та Рівненської областей, вони можуть лише опосередковано впливати на діяльність фабрики, тобто моніторити стан річок Хомора, Случ та повідомляти про їх стан органам державної влади та громадськості. 

Будьте першим, хто прокоментував "Жителі Новоград-Волинського перекриватимуть трасу через екологічну катастрофу у районі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*