Жителі Житомирщини можуть безкоштовно обстежити органи зору

З 11 по 16  березня 2019 року  мешканці Житомирщини можуть безкоштовно обстежити органи зору у лікувально-профілактичних закладах області в рамках Всесвітнього тижня боротьби з глаукомою.  

Як повідомляє управління охорони здоров’я ОДА, з метою профілактики глаукоми та її раннього виявлення, інформування широких верств населення області щодо цього захворювання, у лікувально-профілактичних закладах області проводяться дні відкритих дверей, під час яких кожен бажаючий зможе відвідати лікаря загальної практики-сімейної медицини, терапевта або офтальмолога для безкоштовного обстеження органів зору, вимірювання внутрішньоочного тиску, проведення діагностики глаукоми.

Зокрема, 11-15 березня  у кабінетах № 523, 525 та 526 поліклініки обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського з 9 до 15 години лікарі-офтальмологи проводитимуть обстеження та надаватимуть необхідні консультації усім бажаючим громадянам.

Глаукома є найпідступнішим захворюванням очей, адже сліпота при ній настає непомітно, поступово та в більшості випадків безболісно. Відтак пацієнти часто звертаються до лікаря надто пізно, і повернути або зберегти зір стає неможливо.

При цьому захворіти на глаукому може будь-хто. До групи підвищеного ризику належать люди старші 40 років, які мають спадкову схильність до цієї хвороби, переносили коли-небудь хірургічні втручання на очах, страждають на супутню судинну патологію (цукровий діабет, мігрені, спазм судин), короткозорість, палять.

На диспансерному обліку в Житомирській області з приводу глаукоми перебувають 7098 осіб: І стадія – 2904 особи; ІІ стадія – 2771 особа; ІІІ стадія – 1023 особи; ІV стадія – 400 осіб (абсолютно сліпих).

За необхідності консервативного і хірургічного лікування пацієнти скеровуються в очні відділення стаціонарів, зокрема до відділення мікрохірургії ока Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського.  У 2018 році з приводу глаукоми було прооперовано 385 осіб, стаціонарно проліковано 1141 пацієнта.

Чим раніше виявлена хвороба та розпочате лікування, тим більше шансів зберегти зір. Виявити глаукому може лікар-офтальмолог після повного діагностичного обстеження всієї зорової системи. Щоб визначити початок захворювання, одного вимірювання внутрішньоочного тиску недостатньо. При комплексній діагностиці на сучасному обладнанні детально обстежується очне дно і диск зорового нерва, а також досліджується поле зору. Тільки в ході такої діагностики можна виявити ті початкові прояви, які виникають ще до ранніх змін у полі зору, і вчасно зупинити розпочатий процес.

Будьте першим, хто прокоментував "Жителі Житомирщини можуть безкоштовно обстежити органи зору"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*