Житомир архітектурний — покинутий, забутий, оновлений (ФОТО) | Times ZT

Житомир архітектурний — покинутий, забутий, оновлений (ФОТО)

Поспішаючи у буденних справах ми так летимо, що і не помічаємо, як швидко змінюються райони Житомира. 

Зараз у місті все менше лишається пам’яток, які нагадували б радянські часи. «Совкові» будівлі, колись сучасні та величні, тепер здебільшого занедбані чи й взагалі покинуті.

Космічна Польова

Буває, виходиш до фонтану, і наче і гарно все… Так, стоп, а де зодіаки навколо космонавта? Видно, після реконструкції їх вирішили забрати. Хоч вони були і в критичному стані, та це була родзинка фонтану. 

Ну нічого, йдемо далі… Вау! Оце так змінилася будівля! Раніше тут була Корольовська районна рада, зараз це Дія Центр в Житомирі. Зовні виглядає набагато краще.

З кінотеатром Космос все так само плачевно як і 10 років тому) Ще рік тому були букви від вивіски на даху, а зараз вони всі попадали.

Тут також зодіаки прикрашали будівлю, трошки в сумному стані, хоча полярне сяйво притягує увагу. 

І не останнє, що на Польовій дещо ріже очі — мурал з космонавтом на панельному будинку. Хтось собі зробив утеплення, і конструкція обрізалась.

Корбутівка — район спогадів

Цей район має найбільше згадок про другу світову війну. Зокрема це артилерійські гармати часів другої світової війни, пам’ятник з вічним вогнем. 

А на Чуднівському мосту можна здалеку побачити майже в хащах літак МІГ-15. Зблизька підходиш і бачиш, наскільки він потрісканий, пописаний мародерами різною нецензурщиною і закладками.

Зрештою, пройшовшись вночі коло політеху, попадаєш в «Житомирський Париж». Кумедно, бо на стіні Житомирської політехніки бачиш мурал, зроблений в радянські часи. Як довго він протримається — невідомо.

Ну а ближче до гідропарку — опади, подекуди шквали у вигляді кольорових новобудов.

Центр

Найбільше всього в центрі міста приваблюють стовпи, на яких тримаються будинок правосуддя, кооперативний коледж, Цум. 

Через дорогу від Цуму будують багатоповерхівку з офісним центром, на фоні якої місцеві фотографи вже встигли зробити багато гарних знімків. 

Але, пройшовши далі в сторону Михайлівської вулиці, зустрінешся поглядом з похмурими скульптурами на приміщенні Укртелекому.

Реконструкція готелю Житомир йде повним ходом, а всередині площі стоїть танк часів другої світової.

І звідки б ти не дивився з відкритих центральних вулиць, побачиш оптимістичне видовище — гігантський прапор,встановлений на місці пам’ятника Леніну.

Ярослав ХОРКІНС

Ще більше світлин таємничого Житомира

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир архітектурний — покинутий, забутий, оновлений (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*