Житомир готується до “Пісенного Спасу”: програма фестивалю | Times ZT

Житомир готується до “Пісенного Спасу”: програма фестивалю

Трохи більше, як через тиждень, протягом 17-19 вересня у Житомирі вже всьоме відбудеться традиційний фестиваль “Пісенний Спас” імені Володимира Шинкарука. Гала концерт розпочнеться 17 вересня на літній естраді “Ракушка” о 19:00. 

“22 серпня в нас відбулася велика концертна програма, яка складалася з двох частин – це фестиваль в рамках “Пісенного спасу” “Житомирщина – спадковість поколінь” та концерт до Дня незалежності “30 наших”. Сьогодні ми вже готуємося до другої частини “Пісенного Спасу” – це конкурс молодих виконавців імені Володимира Шинкарука, який відбудеться з 17-19 вересня. Конкурсна програма відбуватиметься в приміщенні Обласного театру ляльок, а гала концерт фестивалю відбудеться в літньому театрі “Ракушка”, як зазвичай це було.

О 16:00 розпочнеться церемонія нагородження, а о 19:00 ми запрошуємо всіх потрапити на гала концерт фестивалю. Перший тур відбору вже відбувся і його результати були оголошені на сцені 22 серпня”, – розповіла координаторка та режисерка конкурсної програми Анна Волинець.

Фестиваль «Пісенний Спас» було започатковано у 2015 році. Він названий на честь відомого барда, письменника, конферансьє і педагога, почесного громадянина Житомира Володимира Шинкарука, як залишив цей світ у 2014 му, на 61-му році життя.

Цього року  фестиваль приймає конкурсантів у трьох номінаціях:

  • “Виконавець естрадної пісні” (14-35 років);
  • “Конферансьє” (без вікових обмежень);
  • “Виконавець авторської пісні” (14-35 років). 

Цього року у конкурсі візьмуть участь виконавці з усієї України та Донбасу, зокрема троє з селища Новопсковськ та співачка із Білокуракіного, що на Луганщині. Також заявлені виконавці із Польщі , Палестини та Індії.

“Щороку ми приймаємо заявки з різних областей нашої країни та навіть з інших країн. Цього року онлайн було відібрано 35 виконавців. Сьогодні, до речі, останній день прийому заявок на другий тур. На фестивалі “Пісенний Спас” цьогоріч буде представлено 16 областей – це близько 140 учасників. Є учасники з-за кордону, зокрема з Польщі, Палестини та Індії. 

Ми продовжуємо вишивати спасівський рушник, він так само буде представлений на фестиваль”, – сказала Анна Волинець.

“У загальному рушник буде майже 14 метрів. Складається він з двох частин. Зараз вже вишито 85 автографів”, – розповіла Інна Завельнюк, яка вже 5 років вишиває рушник “Пісенного Спаса”, на якому збирає автографи відомих гостей з різних куточків України та світу.

До журі конкурсу цього року увійшли співачка, викладач з вокалу, народна артистка України Інеса Братущик; співачка, композитор, поетеса й телеведуча, професор, завідувач кафедри естрадного вокалу Київського університету культури, народна артистка України Алла Попова; художний керівник гурту «Древляни» Юрій Градовський; головний дикторський голос офіційних заходів України, генеральний продюсер UA Українське радіо заслужений артист України Дмитро Хоркін; співак, композитор, викладач з вокалу Артем Кондратюк; заступник Міністра молоді та спорту України Марина Потапенко,  та ініціаторка і натхненниця фестивалю «Пісенний Спас», доцент кафедри мистецької освіти ЖДУ імені Івана Франка, народна артистка України Ірина Шинкарук. Також онлайн учасників конкурсу оцінюватимуть адвокат італійського проєкту “Х-Factor” Леопольдо Ломбарді та скрипаль-віртуоз Мар’ян Підвірний із США. 

Хедлайнерами цьогорічного фестивалю виступлять наші земляки гурт «Друга ріка» та засновник таких знакових для української музики гуртів як «Тартак» , «Був’є» Олександр Положинський. Також буде презентовано фестивальну реліквію – унікальний Спасівський рушник із автографами учасників, який уже п’ятий рік поспіль вишивас майстриня Інна Завальнюк. 

Програма Міжнародного фестивалю мистецтв «Пісенний Спас»: 

  • 17-18 вересня – Академічний обласний театр ляльок, вулиця Михайлівська:

Конкурс молодих виконавців імені Володимира Шинкарука, майстер-класи та тренінги від зіркових членів журі, концерти та зустрічі, творче спілкування.

  • 19 вересня – Літній театр «Ракушка»: 

16:00 Церемонія нагородження та концерт лауреатів Конкурсу молодих виконавців імені Володимира Шинкарука! Вхід вільний. 

19:00 Гала-концерт фестивалю за участі переможців та зіркових гостей! Ірина Шинкарук, Юрій Градовський, Алла Попова, Дмитро та Назарій Яремчуки, Анжеліка Рудницька, Олександр Зайченко, Інеса Братущик, Артем Кондратюк, засновник гуртів «Тартак», « Був’є» Олександр Положинський та мега-круті гурт «Друга ріка». 

Запрошення можна отримати концертній касі. вул Михайлівська, 7.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир готується до “Пісенного Спасу”: програма фестивалю"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*