Житомир отримав ЕКОоскар

Четвертий раз поспіль у Києві проходить Всеукраїнський форум «Лідерство та ЕКОтрансформація-2021». Цьогоріч у рамках заходу Житомир було відзначено щорічною премією-відзнакою «ЕКОтрансформація» за екологічне лідерство, внесок в розбудову зеленої економіки та стійкої держави.

 «Житомир   – перше місто у Східній Європі, яке задекларувало перехід на 100% використання відновлюваних джерел енергії до 2050 року. Сьогодні нам є чим звітувати у своїй екодіяльності:  це і відкриття ТЕЦ,  це і перший в Україні сміттєпереробний завод, зовнішнє LED вуличне освітлення міста, а також термосанація шкіл, садочків та закладів охорони здоров’я»,  – каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин і додає, що всі ці проєкти були б неможливими без співпраці з міжнародними партнерами.

Учасники форуму ділилися досвідом впровадження безвідходного виробництва, рішеннями проблем очистки повітря та утилізації небезпечних відходів, розповідали, як займаються екологічним просвітництвом і поширюють принципи раціонального природокористування та енергозбереження.  Житомир форумі представив директор КУ «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.

«Ми як місто отримали цю нагороду, бо її власником не може бути одна людина. Це нагорода, яку сьогодні отримує наше муніципальне партнерство. Цю нагороду отримують наші партнери, які свого часу дали мандат довіри місту Житомиру, місцевій владі, –  Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, уряд Швейцарської Конфедерації, уряд Німеччини, уряд Данії, Європейський банк реконструкції та розвитку, Німецький державний банк розвитку, Глобальний екологічний фонд, Фонд східного партнерства та інші організації, які допомагають нам ставати більш екологічними та ефективними. Ми сподіваємося, що Житомир може бути гарним прикладом для наслідування. Бо те, що ми робимо у своєму місті, – може бути реалізоване іншими громадами», – зазначає Борис Пахолюк.

Нагадаємо, що КП «Житомирводоканал» знову скидає в Тетерів неочищені стоки.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир отримав ЕКОоскар"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*