За 32 роки Житомир повністю перейде на відновлювальні джерела енергії

До 2050 року Житомир має повністю перейти на відновлювальні джерела енергії, що значно покращить екологічний стан міста. Про це офіційно заявив міський голова Сергій Сухомлин на Глобальному Саміті Кліматичних Дій (GCAS), який проходив з 11 по 15 вересня у Каліфорнії.

Такі зміни мають ще й вирішити проблему з високими енергозатратами та раціоналізувати використання електроенергії.

Ще раніше міський голова підписав офіційний меморандум  із кліматичною організацією 350.org. А разом із нашим містом про свої наміри перейти на ВДЕ оголосили й Кам’янець-Подільський та Чортків.

«Житомир на третину скоротив споживання теплової енергії на 3 роки. Після підписання у нашому місті працюють великі міжнародні організації та інвестори. Вже будуємо велику теплову електростанцію на біопаливі. Замінили міське освітлення на світлодіодне та станемо першим містом в Європі, яке перейде на ЛЕД. Розпочали будівництво першої комунальної сонячної електростанції та зведення першого в Україні комунального будинку з нульовими викидами», – запевняє Сухомлин, а також додає, що всі ці проекти є повністю самоокупні.

Поміж іншим, житомирський міський голова був єдиним представником від Східної Європи та Азії. Саміт дав змогу не лише знайти спонсорів для проведення екологічних заходів, а й зміцнити зв’язки із країнами Заходу.

Щоб швидше втілити все заплановане в життя необхідно сприяти розбудові громадського руху в містах, які зможуть підтримувати та допомагати реалізації мети. Проте Сергій Сухомлин сказав, що це питання буде підніматися дещо пізніше, адже Житомир має вийти в топ за розвитком екологічних технологій. Напевно, щоб не боятися конкуренції з іншими містами.

Аліна ТОЛКАЧ

Будьте першим, хто прокоментував "За 32 роки Житомир повністю перейде на відновлювальні джерела енергії"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*