Житомир планує розширити межі – сусідні ОТГ обурюються

Житомирська міськрада планує розширити межі міста ще з 2016 року, проте тільки сьогодні вдалося вперше зібратись на перемовини з представниками сусідніх громад, за рахунок яких мало б збільшитися місто.  Більшість голів ОТГ проти зміни меж, адже це вплине на дохід громад. Натомість мешканці територій навколишніх ОТГ, які регулярно звертаються до міськради через купу незручностей, не можуть вирішити свої проблеми в територіальному управлінні через колізії між містом та громадою: комунікації та потужності місцеві, а земля належить територіальній громаді. Детальніше про проблеми житомирян, які мешкають у таких розмежуваннях, можна дізнатись тут

Сьогодні, 1 червня, в Житомирській районній раді відбулася зустріч представників влади міста з головами сусідніх ОТГ щодо врегулювання перспективних меж Житомира. 

До райради надійшов лист від міської в якому йдеться:

“Згідно територіального плану міста Житомира, затвердженого рішенням Житомирської міськради від 13.11.2016 року №454, існуюча територія міста Житомира складає 6, 83 га. На розрахунковий етап територія міста має збільшитись на 2 773 га за рахунок Оліївської, Глибочицької, Станишівської, Тетерівської, Березівської територіальних громад.В порядку статті 173 ЗКУ та відповідно до генплану Житомирська міська рада прийняда рішення від 30.04.2020 року № 1967 про розробку проєкту землеустрою щодо встановлення зміни меж адміністративно територіальної одиниці міста Житомира, враховуючи неодноразові колективі звернення жителів Соколова гора та Павлівська  гора, а також Березівської ОТГ”.

“Як мінімум протягом останніх чотирьох років постійно виносилося питання розширення меж й постійно воно завершувалося нічим через економічні та інші чинники, але згідно останніх змін законодавства, які відбулися 27 травня, суттєво спрощується ця процедура за рахунок того, що проєкт землеустрою щодо розширення меж не повинен проходити експертизу. 

Найбільше питань й не розуміння в нас по Оліївці, тому що відбувається будівництво багатоповерхових житлових будинків з приєднанням до міських мереж водопостачання, каналізування, штучних споруд на території ОТГ. 3-4 км до центру міста і будуються 9-ти та 14-ти поверхівки.

Тим паче, що у нас є така інформація, що там планують будуватися, а може й вже будують масиви, які відведені на силові структури. Але згідно ДБН, вище чотирьох поверхів в селах будувати не можна”, – зауважив директор департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради Ігор Блажиєвський.  

Голова Глибочицької ОТГ Сергій Сокальський  зауважив, що існуючий аеропорт, межі якого також входять в план розширення Житомира, є бюджетоуторювачем сільської ради, тому громаді не вигідно передавати землі для розширення Житомира:

“На сьогоднішній день він приносить до бюджету сільської ради 1 млн 200 грн, тобто 100 тис грн на місяць орендної плати. Серед депутатів погодити розширення міста за рахунок цих земель нереально, але я буду доносити думку до колег”.

“І ви і ми знаємо, що з аеропортом є проблема. Зараз ми фіксуємо заборгованість і не бачимо ресурсу. Ми розуміємо, що за підтримки міста цей проєкт може бути реалізовано. Злітно-посадкова смуга вже у власності міста”, – пояснила заступниця міського голови Світлана Ольшанська. 

Вона також наголосила на тому,  що розширювати межі Житомира потрібно “не тому, що нам так хочеться” чи через гроші, а через незручності зі школами, садочками та через громадські звернення й обурення. 

“Якщо житель купує квартиру, він прекрасно розуміє, що це село Оліївка”, – висловив свою позицію голова громади Анатолій Мельниченко.

Хоч землі Зарічан та Станишівської ОТГ все ж входять в генеральний план розширення меж Житомира, проте на зібранні навіть не намагалися почути думку представників громад, адже розуміють, що ОТГ давно сформовані й не цікавляться такими “перспективами”.

Наприкінці зібрання учасники вирішили організовувати наступні зустрічі з представниками ОТГ індивідуально для того, щоб все ж таки знайти компроміси щодо збільшення меж Житомира.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир планує розширити межі – сусідні ОТГ обурюються"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*