«Житомиргаз» радить, як не задихнутися вдома у «газовій камері»

У зв’язку з жахливою трагедією у Бердичеві, де від отруєння чадним газом загинули 8 людей – “Житомиргаз” терміново звертається до мешканців області з детальним поясненням, як уникнути таких випадків вдома. Адже у зимовий період ймовірність отруєння чадним газом через користування опалювальними газовими приладами суттєво зростає.

Різкі зміни температури повітря можуть стати причиною нестабільної роботи газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід, обмерзання і закупорки димарів, відсутності тяги.

Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Для повного згоряння 1 куб м газу необхідно 10 куб м повітря, якщо це природний газ, і 27 куб м – для зрідженого газу. При наявності 0,5% чадного газу в об`ємі приміщення вже за 20 хвилин людина може отримати смертельне отруєння!

Використання побутових газових приладів при різких перепадах атмосферного тиску, зниженні температури зовнішнього повітря, сильних поривах вітру та надмірних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги в димових каналах, у тому числі і при роботі опалювальних газових приладів в нічний час.

Для надійного запобігання можливим нещасним випадкам не користуйтеся морально застарілими, несправними, які не мають автоматики безпеки, опалювальними та водогрійними газовими приладами, газопальниковими пристроями, адже це призводить не тільки до завищених обсягів споживання газу, але й до зниження рівня безпеки.

Як вберегти себе та свою родину від отруєння чадним газом:

  • при користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення;
  • не опалювати приміщення газовою плитою або духовкою;
  • у будинках, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи, заборонено влаштування витяжної вентиляції зі штучним спонуканням;
  • щоб уникнути обмерзання оголовків димоходів та скупчення чадного газу в приміщенні, власникам домоволодінь необхідно проводити огляд димових каналів не рідше одного разу на місяць у зимовий період;
  • за допомогою легкої смужки паперу до та під час користування газовими приладами перевіряти тягу в димових та вентиляційних каналах. Для цього прикласти смужку паперу до отвору димоходу або вентканалу. Якщо смужка тримається – тяга є;
  • для ремонту, перевірки або прочистки димових та вентиляційних каналів потрібно звертатись в спеціалізовану організацію, яка має відповідний дозвіл на виконання цих робіт, підготовлений персонал та необхідне обладнання.
  • в залежності від встановленого газового обладнання (особливо перед початком опалювального сезону) перевіряти технічний стан ДВК домоволодіння.

Пам’ятайте! При виявленні запаху газу треба негайно викликати аварійну газову службу за номером “104”!

Задати питання або проконсультуватися стосовно безпечного користування природним газом Ви можете безпосередньо з Особистого кабінету.

Для цього Вам треба зареєструватися або увійти до кабінету, якщо Ви вже зареєстровані.

Прослухати правила безпеки можна за телефоном Контакт-центру (0412 ) 55 80 04 в автоматичному режимі натиснувши цифру “5”.

zt.104.ua

Читайте також на цю тему:

“Газова камера”: у Бердичеві загинуло 8 людей (відео)

 

Будьте першим, хто прокоментував "«Житомиргаз» радить, як не задихнутися вдома у «газовій камері»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*