Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
1X FAN models
coin24 crypto exchange

Житомирянам роз’яснили нові правила отримання субсидії

Міністерство соціальної політики України визначило нові правила призначення субсидій. Що змінилося, кому потрібно переоформити субсидію, в які терміни та кому можуть відмовити? На ці питання журналістам Times.Zt відповіла директор  департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір. 

За 2020/21 роки в опалювальний сезон субсидію отримало 19747 житомирян. Середня субсидія в опалювальний період складала 1600 грн, в неопалювальний близько 519 грн. Наразі по місту в травні прийняли 3818 заяв на призначення житлової субсидії, з них призначено 1171. 

Кому потрібно переоформити субсидію?

Категорії людей, які мають з’явитися:

  • ті люди, які отримували субсидію у безготівковому варіанті. Наразі вся субсидія переводиться в готівковий варіант. Держава визначає суму коштів, вона перераховується на рахунок, і людина сама сплачує за послуги.
  • люди, які використовували свої житлові приміщення на правах оренди або договору найму. 
  • люди, склад сім’ї яких не співпадає із реєстрацією кількості проживаючих людей. Напприклад, діти зареєстровані в родині, але вони навчаються і живуть в іншому місті.

«Держава каже, що це приблизно 15% від усієї кількості отримувачів. Всім іншим йти не потрібно, ми все будемо робити в автоматичному порядку. Але ми будемо робити перевірки з Міністерством фінансів та верифікацію, якщо підстав для отримання субсидій немає — нарахування субсидії не буде», — каже ВІкторія Краснопір. 

Коли та куди звертатися?

«Термін подачі декларації визначений з 1 травня по вересень включно, є п’ять місяців, звернутися можна в зручний для кожного час в органи соціального захисту. Навіть якщо людина прийде 29 чи 30 вересня, то за наявності підстав субсидія буде їй нарахована все одно з 1 травня. Це управління соцзахисту населення Корольовського району, департамент соцполітики за адресою площа Польова, 8 та управління соціального захисту населення Богунського району — вул. Перемоги, 55. Ми свого часу приєднали село Вереси, тепер це наші члени громади, тому туди 1-2 рази на тиждень приїжджають фахівці і роблять виїзний прийом по всіх соціальних питаннях», — зазначає Вікторія Краснопір.

Кому можуть відмовити в отриманні субсидії?

  • у випадку, якщо площа квартири перевищує 130 кв. 
  • якщо площа будинку  перевищує 230 кв.м.

Право на субсидії втратять ті, хто:

  • здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією; 
  • має банківський депозит у сумі понад 100 тисяч гривень; 
  • здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;
  •  декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
  •  має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
  • не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
  • має авто, якому менше ніж 5 років з дати випуску; 
  • має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску; 
  • не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного. Виняток: якщо у складі сім’ї є людина, яка непрацездатна  і непрацююча одночасно, незважаючи на те, що в цієї людини є понаднормова площа – субсидію призначають.

Вікторія Краснопір зазначає, що людина, яка зібрала на своєму рахунку до 100 тис грн на лікування чи оперування, не позбавлятиметься субсидії:

«Людина, яка збирала кошти на лікування, оперування, зберегла на своєму депозиті 60 тис грн, не позбавиться субсидії. Наразі підставою для відмови субсидії є наявність на депозиті 100 тис грн і більше». 

Крім того, наявність двох житлових приміщень не завжди є підставою для відмови в наданні субсидії: 

«Якщо приміщення розташоване в сільській місцевості, це не є підставою для відмови від субсидії, бо вони там мало ліквідні, недорого коштують. Але є граничний розмір площі, за яких людина позбавляється субсидії. Для житлових будинків — це 230 кв м., для квартир — 130 кв м», — зауважила Вікторія Краснопір. 

Вона також зазначила, що відтепер скасовані комісії, які вирішували питання призначення субсидій в окремих випадках. Це будуть вирішувати виключно органи соціального захисту.

«Якщо є зміни в складі домогосподарства, хтось народився чи помер, змінилися доходи або є зміни в майновому стані, хтось щось придбав чи продав, вони мають протягом 30 днів від дня виникнення цієї події повідомити в органи соцзахисту. Якщо людина оформила субсидію, а завтра вирішила купити авто, ми проводимо постійну верифікацію, звірку з МРЕО, ми змушені будемо просити людину повернути ці кошти, інакше — позов до суду і стягнення цих коштів», — каже Вікторія Краснопір.

У департаменті соцполітики питанням переоформлення субсидій займається 123 фахівця, з них 20 — проводять прийом. Бланки заяв та декларацій можна завантажити із сайту Мінсоцполітики та направити як поштою, так і особисто принести.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянам роз’яснили нові правила отримання субсидії"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*