Житомирянам роз’яснили нові правила отримання субсидії

Міністерство соціальної політики України визначило нові правила призначення субсидій. Що змінилося, кому потрібно переоформити субсидію, в які терміни та кому можуть відмовити? На ці питання журналістам Times.Zt відповіла директор  департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір. 

За 2020/21 роки в опалювальний сезон субсидію отримало 19747 житомирян. Середня субсидія в опалювальний період складала 1600 грн, в неопалювальний близько 519 грн. Наразі по місту в травні прийняли 3818 заяв на призначення житлової субсидії, з них призначено 1171. 

Кому потрібно переоформити субсидію?

Категорії людей, які мають з’явитися:

 • ті люди, які отримували субсидію у безготівковому варіанті. Наразі вся субсидія переводиться в готівковий варіант. Держава визначає суму коштів, вона перераховується на рахунок, і людина сама сплачує за послуги.
 • люди, які використовували свої житлові приміщення на правах оренди або договору найму. 
 • люди, склад сім’ї яких не співпадає із реєстрацією кількості проживаючих людей. Напприклад, діти зареєстровані в родині, але вони навчаються і живуть в іншому місті.

«Держава каже, що це приблизно 15% від усієї кількості отримувачів. Всім іншим йти не потрібно, ми все будемо робити в автоматичному порядку. Але ми будемо робити перевірки з Міністерством фінансів та верифікацію, якщо підстав для отримання субсидій немає — нарахування субсидії не буде», — каже ВІкторія Краснопір. 

Коли та куди звертатися?

«Термін подачі декларації визначений з 1 травня по вересень включно, є п’ять місяців, звернутися можна в зручний для кожного час в органи соціального захисту. Навіть якщо людина прийде 29 чи 30 вересня, то за наявності підстав субсидія буде їй нарахована все одно з 1 травня. Це управління соцзахисту населення Корольовського району, департамент соцполітики за адресою площа Польова, 8 та управління соціального захисту населення Богунського району — вул. Перемоги, 55. Ми свого часу приєднали село Вереси, тепер це наші члени громади, тому туди 1-2 рази на тиждень приїжджають фахівці і роблять виїзний прийом по всіх соціальних питаннях», — зазначає Вікторія Краснопір.

Кому можуть відмовити в отриманні субсидії?

 • у випадку, якщо площа квартири перевищує 130 кв. 
 • якщо площа будинку  перевищує 230 кв.м.

Право на субсидії втратять ті, хто:

 • здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією; 
 • має банківський депозит у сумі понад 100 тисяч гривень; 
 • здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;
 •  декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
 •  має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
 • не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
 • має авто, якому менше ніж 5 років з дати випуску; 
 • має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску; 
 • не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного. Виняток: якщо у складі сім’ї є людина, яка непрацездатна  і непрацююча одночасно, незважаючи на те, що в цієї людини є понаднормова площа – субсидію призначають.

Вікторія Краснопір зазначає, що людина, яка зібрала на своєму рахунку до 100 тис грн на лікування чи оперування, не позбавлятиметься субсидії:

«Людина, яка збирала кошти на лікування, оперування, зберегла на своєму депозиті 60 тис грн, не позбавиться субсидії. Наразі підставою для відмови субсидії є наявність на депозиті 100 тис грн і більше». 

Крім того, наявність двох житлових приміщень не завжди є підставою для відмови в наданні субсидії: 

«Якщо приміщення розташоване в сільській місцевості, це не є підставою для відмови від субсидії, бо вони там мало ліквідні, недорого коштують. Але є граничний розмір площі, за яких людина позбавляється субсидії. Для житлових будинків — це 230 кв м., для квартир — 130 кв м», — зауважила Вікторія Краснопір. 

Вона також зазначила, що відтепер скасовані комісії, які вирішували питання призначення субсидій в окремих випадках. Це будуть вирішувати виключно органи соціального захисту.

«Якщо є зміни в складі домогосподарства, хтось народився чи помер, змінилися доходи або є зміни в майновому стані, хтось щось придбав чи продав, вони мають протягом 30 днів від дня виникнення цієї події повідомити в органи соцзахисту. Якщо людина оформила субсидію, а завтра вирішила купити авто, ми проводимо постійну верифікацію, звірку з МРЕО, ми змушені будемо просити людину повернути ці кошти, інакше — позов до суду і стягнення цих коштів», — каже Вікторія Краснопір.

У департаменті соцполітики питанням переоформлення субсидій займається 123 фахівця, з них 20 — проводять прийом. Бланки заяв та декларацій можна завантажити із сайту Мінсоцполітики та направити як поштою, так і особисто принести.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянам роз’яснили нові правила отримання субсидії"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*