Ще 31 січня у Житомирі стартувала програма обміну ламп розжарювання на енергоефективні LED-лампи. У кожному місті ситуація з обміном ламп індивідуальна. Десь є черги, десь ні. Та сама ситуація і з тим, якої марки лампочки видають у відділеннях. Українці масово скаржилися, що замість обіцяних лампочок «Philips» їм видають лампочки невідомого походження. Для прикладу, така ситуація склалася у Тернополі.
У Житомирі великі відділення обмінюють без черг, адже можуть виділити на ці послуги декілька кас. Що стосується маленьких відділень з однією касою, то там може бути невелика черга. Містянам видають лампи переважно виробництва «Philips».
Журналісти «Times.ZT» поспілкувалися із заступницею начальника відділення 10014 Юлією Дученко, і дізналися про те, як відбувається обмін ламп у Житомирі.
За її словами, від початку програми у відділенні 10014 обміняли близько 4000 ламп:
«Обмін лампочок почався з 31 січня. Саме на нашому відділені від початку програми вже було обміняно 4000 ламп. Статистика по відділеннях приблизно однакова, тобто там обміняли таку ж кількість ламп. Черги є, але невеликі, 3-4 людини в черзі. Близько 100 людей щодня приходить обміняти лампочки. Ми видаємо по 5 штук в руки, клієнт може обрати цоколь, вольтаж і колір освітлення. Але це характеристики по тим лампочкам, що у нас є на відділенні. В основному ми видаємо лампочки марки “Philips”, а вольтаж різний. Нам привозять зі складу абсолютно різні лампи».
Юлія Дученко додає, житомиряни реагують на таку ініціативу переважко позитивно:
«Люди загалом позитивно реагують на таку ініціативу, але є і ті, хто незадоволений: через маленький вольтаж, не той колір ламп. Але загалом задоволені, бо все ж, отримують економку, яка світить краще та заощаджує електроенергію. Я вважаю, що такі програми нашій країні потрібні, бо молодь може дозволити собі економку, а люди похилого віку шукають лампочку дешевше. Тому це їх можливість отримати безкоштовно LED-лампочки, а країні – заощадити електроенергію».
У випадку, якщо лампочка отримана на «Укрпошті» не працює, ви можете повернути її до відділення протягом місяця та обміняти на іншу.
«Якщо лампочка не працює, людина може протягом місяця прийти і обміняти, бо на відділенні ми лампочки не вмикаємо, не перевіряємо їх справність. У нас були такі випадки, нам вранці сьогодні (8 лютого – авт.) принесли 2 лампочки, які не працюють, ми їх без проблем обміняли на працюючі», – додає фахівчиня.
Дізнатися більше про те, як житомиряни обмінюють лампочки, і що думають про таку програму, можна в опитуванні від «Times.ZT».
Серед опитаних майже всі обмінюють лампочки вперше. Процедурою обміну – задоволені. Лише в деяких невеликих відділеннях є черги, втім, як пояснюють в «Укрпошті», це пов’язано з тим, що невеликі відділення мають одну касу, яка обслуговує з усіх питань: від платіжок, до обміну лампочок. У великих відділеннях, як от за адресою вул. Київська, 20, черга складається з 3-4 людей. Великого потоку бажаючих – немає, а сам обмін відбувається в межах 5-ти хвилин.
Житомиряни обмінюють лампочки переважно з великим цоколем, але деінде і з вузьким. Лампочки видають виробництва «Philips». Обмінюють від 2-5 лампочок. Дехто обмінює для себе, дехто для рідних: мами, бабусі. Опитані дізналися про таку програму обміну переважно з новин, дехто все ж від друзів чи знайомих. Більшість приходили обмінювати одразу у відділення за документами, частина ж реєструвалася через «Дію».
Усі, з ким вдалося поспілкуватися журналістам «Times.ZT», підтримують таку ініціативу, і вважають, що для нашої країни це дуже необхідно, адже використання LED-лампочок значно знизить навантаження на електромережу.
Нагадаємо, українці зможуть безкоштовно обміняти застарілі лампочки на енергозберігаючі.
Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни про обмін лампочок розжарювання на LED-лампи (ВІДЕО)"