Житомиряни про ціну незалежності, підтримку Президента та Білорусь (ВІДЕО)

Українці – сильний і незламний народ, а Україна – незалежна, вільна та квітуча країна, і хворий на голову бункерний дід цього не змінить. 

28 жовтня – День визволення України від фашистів. З далекого 1944 року пройшло без малого 80 років, і знову українців намагаються поневолити. Що для кожного з нас є незалежність, яка її ціна, журналісти Times.ZT дізнавалися у житомирян. А також поцікавилися думками про те, чи підтримують вони Президента Володимира Зеленського, і чи хотіли б, щоб в нашій країні була незалежність, як, для прикладу, в Білорусі. 

На Вашу думку, що таке незалежність? 

Усі наші співрозмовники наголосили, що незалежність – це можливість жити вільно, робити те, що хочеться (в рамках закону та моралі), свобода слова, свобода самовираження. Також зазначили, що незалежність має суворо оберігатися, і що незалежність варта того, щоб за неї боротися. 

Майже усі вважають, що незалежність важко виборюється, і що «Україна невпинно йшла до незалежності, і досі бореться за право вільно існувати, розвиватися, мати свою культуру, мову, традиції та територіальну цілісність». 

Яка ціна незалежності? 

Переважна більшість житомирян, яким поставили це питання, називають сьогоднішню ціну незалежності – людські життя. Наголошують, що це дуже дорога та несправедлива вартість, адже люди – найвища цінність країни. І вважають, що наші військові на передовій найбільше і в повній мірі сплачують цей надважкий «податок» на волю.

Хтось взагалі вважає незалежність безцінною. Вона має бути в кожній країні, адже в сучасному світі немає місця утискам та війнам. 

Чи підтримуєте Президента України Володимира Зеленського?

Загалом житомиряни підтримують Президента України, бо вважають, що він гідно веде боротьбу проти росіян як Головнокомандувач, а також наголошують, що всі претензії до Володимира Зеленського варто залишити на після перемоги. Зараз йому як ніколи потрібна підтримка, віра, і єдність народу. Окрім цього, вважають, що саме Зеленському вдалося об’єднати українців та захистити країну. Дехто вважає, що президент – «янгол, посланий Україні Богом». 

Є й такі, хто хоч і частково, але все ж підтримують Президента. Хтось просто не бере на себе відповідальність судити, що правильно, а що ні, тому й не можуть нічого сказати щодо підтримки або не підтримки глави держави. 

Чи хотіли б мати таку незалежність як в Білорусі?

Більше половини наших співрозмовників зізналися, що не були в Білорусі і не мають чіткого уявлення про те, як живе ця країна. А отже й не можуть нічого сказати про її незалежність. Натомість, додають, що їх цілком влаштовує незалежність України. 

Ті, хто більш знайомий з ситуацією у наших північних сусідів, вважають, що в Білорусі немає незалежності, адже там самопроголошений президент, постійні утиски, відсутня свобода слова, і політика, близька до політики кремля. Також житомиряни, на жаль, усвідомили, що Білорусь – ворог України, такий же, як і росія. 

Эта статья также доступна на русском языке.

Нагадаємо, Ксенія Лавріна хоче створити на Житомирщині реабілітаційний центр для ветеранів та постраждалих від наслідків війни (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни про ціну незалежності, підтримку Президента та Білорусь (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*