За доволі масштабним сонячним затемненням 29 березня 2025 року мали змогу спостерігати у всьому світі. Його особливість в тому, що відбувається під час Супермісяця.
Загалом небесна подія тривала близько чотирьох годин і за київським часом це припало на період між 10.50 та 14.43 год. Максимальна фаза складала 94%. І хоча затемнення не було повним, його все ж можна було побачити за допомогою спеціального обладнання.
Приміром, у Житомирі майданчик для спостереження перед центральним корпусом Житомирського державного університету імені Івана Франка облаштували викладачі та студенти кафедри фізики та методики її викладання фізико-математичного факультету, а долучитися з 12.45 і до 13.45 год. могли усі охочі – подивитися, зробити знімки на згадку.
Сповна помилуватися затемненнями, повідомляють у мережі Інтернет, зможуть лише мешканці провінції Квебек у Канаді, добре видно буде у західній частині країни, на крайньому північному сході США, у Гренландії. В Європі та Україні, зокрема, затемнення – значно скромніше, але все ж помітно, як встигли переконатися журналісти сайту “Житомир таймс”.
Власне, в Україні затемнення було видно у західних областях, влючно з Житомирською, але без східної частини Чернівецької, на півночі Вінничини, Київщини, Чернігівщини та Сумщини. Саме у центральних областях – Житомирській, Хмельницькій та Чернігівській, затемнення було більш виразнішим.


Сонячне затемнення 29 березня входить до серії семестрів. Такі затемнення повторюються кожні 177 днів і 4 години (семестр) в почергових вузлах орбіти Місяця.












Юлія ДЕМУСЬ
У краєзнавчому музеї в Житомирі стартували майстер-класи з писанкарства для дітей і дорослих (ФОТО)
І мертвим, і живим: у Поліському університеті встановили “Козацький хрест” (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни спостерігали за частковим затемненням Сонця 29 березня (ФОТО)"