Житомирянин разом з побратимами на протезах йде пішки Карпатами, щоб зібрати 10 млн для  ЗСУ (ФОТО)   

Житомиряни Олександр Швецов у 2014-му, виконуючи бойове завдання у зоні проведення АТО в складі 30 бригади, отримав поранення, внаслідок чого йому було ампутовано нижню кінцівку. Ветеран пересувається на протезі, бере участь у спортивних та соціальних проєктах, активно займається волонтерською діяльністю (купує і передає на передову автомобілі, старлінки, дрони, тепловізори, зарядні станції, планшети, смартфони, інше обладнання й спорядження) і впроваджує ініціативи на підтримку побратимів, дітей ВПО.

Свого часу задля психологічної реабілітації він заснував проєкт «#BUSOFHEROES», завдяки якому сотні  учасників АТО/ООС змогли подорожувати різними країнами світу та до паломницького центру в Лурді, зустрічалися з Папою Римським.

Цьогоріч Олександр організовує безкоштовні поїздки за кордон для військових, які також  були протезовані протягом останнього часу (ампутація ноги вище коліна)  – вони вчаться заново ходити у гірській місцевості в Польщі, стрибають з парашутом (тандем з інструктором в парі, висота 4000 м), а також на них чекає банджі-джампінг (висота 90 метрів), FlySpot (політ у колбі під потоком вітру, який бʼє знизу, з інструктором), Sky the Walk (хотьба по фасаду будинку згори донизу) тощо.

Восени минулого року за 8 днів житомирянин зібрав 3 мільйони, хоча його мета була 800 тисяч гривень,  на придбання транспортних засобів для ЗСУ, долаючи пішки відстань від Одеси до Карпат.

У травні  2023-го крокував до Києва, а йому назустріч ще один ветеран на протезі  – Сергій Храпко. Назвали цей марафон «Із полум’я зродилися», загальна протяжність маршруту – 120 км, необхідна сума – 3 мільйони 633 тисячі  на придбання гастроскопа для  військового госпіталю в Києві, де й самі проходили лікування після поранень на фронті. Японська фірма «OLYMPUS», в якої зібралися купувати гастроскоп, вражена вчинком ветеранів АТО, спершу вирішила подарувати різних медичних гаджетів ще на 3 мільйони, а врешті  додали до подарунка й інше необхідне обладнання для ендоскопічної стійки загальною вартістю 11 500 000 гривень. Наразі все це уже використовується за призначенням у столичному госпіталі.

У серпні Олександр Швецов разом з командою небайдужих влаштував подорож за кордон для 30 дітей із деокупованого Куп’янська, а вже у перші дні  втілює черговий благодійний проєкт.

Зокрема,  3 вересня стартував  його похід Карпатами разом ще з чотирма побратимами – Євген Смага, Олексій Бурлаков, Анатолій Кірда, Денис Шеренговський, які зазнали тяжких поранень, обороняючи Харківщину, Чернігівщину, Луганщину та Донеччину: усі на протезах. Під час мандрівки хочуть зібрати 10 мільйонів гривень для  захисників  з 30 ОМБр, 95 ОДШБр, 1 танкової в/ч 1815, Луганського та Краматорського прикордонних загонів.

«Наша мета – зібрати кошти та довести, що попри поранення, життя продовжується. Ми не втомилися боротися та допомагати, – наголошує Олександр Швецов. – З кожним зібраним мільйоном  скидатимемо по кілограму додаткової ваги (пакети з піском), які нестимемо у своїх наплічниках. На зібрані кошти Благодійний фонд Сергія Притули закупить та доставить обладнання за запитом п’яти підрозділів».

За першу добу після оголошення інформації про акцію ветеранів на рахунок вже надійшло 1 187 451 гривня. Долучитися фінансового може кожен:  Монобанка  або LigPay.

Юлія Демусь

Пішки до Говерли: ветеран Іван Халус продовжує збирати кошти для побратимів з 95-ї бригади (ФОТО)

Донат замість квітів: на Житомирщині школярі 1 вересня збирали кошти і солодощі для ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянин разом з побратимами на протезах йде пішки Карпатами, щоб зібрати 10 млн для  ЗСУ (ФОТО)   "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*