Житомирська фірма з податковим боргом реконструює дитячий садок без відкритих торгів

Департамент регіонального розвитку обійшов відкриті торги та підписав договір з «БК Сучасні технології»  через переговорну процедуру.

У серпні 2017 року Департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Житомирської облдержадміністрації провів відкриті торги з реконструкції Червоненського дошкільного навчального закладу «Калина». Перемогу здобула житомирська компанія «БК Сучасні технології», запропонувавши нижчу кінцеву пропозицію, аніж суперник ТОВ «ПРОЕКТСТРОЙ». Уже 21 вересня того ж року замовник підписав договір з ТОВ  «БК Сучасні технології» на 4 млн. 246 тис. грн. Відповідно до первинного договору роботи мали б бути виконані до кінця 2017 року. Однак уже 25 грудня замовник укладає з підрядником додаткову угоду та подовжує термін виконання робіт до кінця 2018 року. Термін виконання робіт вже вийшов, а роботи і досі не виконані.

Не завершивши ще попередні роботи з ТОВ  «БК Сучасні технології» –  підписують новий договір на суму 379 тис. грн. з реконструкції того ж об’єкту. Замовником робіт виступив Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації. Цікаво, що договір замовник з підрядником уклали 28 грудня 2018 року. Того ж дня Департамент регіонального розвитку перерахував всю суму ТОВ  «БК Сучасні технології» за вже виконані роботи.

«Дані додаткові роботи виконані підрядником за власні обігові кошти на суму 345 тис. грн. в термін, достатній для їх виконання… У міру своєї технічної оснащеності підрядна організація могла виконати роботи, які нормативно розраховані на певну кількість люд\год за коротший термін», – повідомив Департамент регіонального розвитку в відповіді на інформаційний запит. 

Уже 31 липня поточного року департамент через переговорну процедуру укладає новий договір  ТОВ «БК Сучасні технології» з реконструкції Червоненського ДНЗ «Калина»  на 10 млн. грн. Дивно, фірма з статутним фондом в 200 грн, отримує мільйонні підряди, окрім того має податковий борг майже 29 тис. грн.

 В обґрунтуванні Департамент регіонального розвитку зазначив:  «Відкоригований проект є продовженням робіт з будівництва об’єкту та становить невід’ємну частину від первісного проекту». Ще однією вагомою причиною на думку замовника являється те, підрядна організація ТОВ «БК Сучасні Технології» залишила на будівельному майданчику матеріали, техніку, необхідні ресурси та обладнання, які забезпечують виконання робіт в найкоротші терміни та зменшують значну суму витрат на їх перебазування.

«Щоб застосувати дану підставу для переговорної процедури, Замовник повинен мати документальне підтвердження про те, що якщо роботи виконуватимуться іншим підрядником, то це призведе до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням. На мою думку, відкоригований проект це не є документальним підтвердженням несумісності, а лише вказує на необхідність проведення або додаткових робіт, або ж збільшення ціни проекту (або і те, і інше), – зазначає  юристка ГІ «За чесний тендер» Мирослава Примак.

 «Скористатися підставою на додаткові роботи замовник не міг, бо сума договору могла бути не більше 50% попереднього договору (тобто, не більше 2-х млн.). Як на мене, дана підстава на закупівлю в того самого підрядника необґрунтована», – пояснює Мирослава Примак.

ГІ «За чесний тендер» уже подала скаргу в ДАС, з проханням перевірити обґрунтування на переговорну процедуру. Небачучи належних документів, які б підтверджували несумісність, ГІ «За чесний тендер» вважає, що закупівлю потрібно було проводити виключно через відкриті торги.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Сприяння прозорості влади в Західній Україні», що реалізовується ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство», за підтримки NED.

Наталія Іжицька

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська фірма з податковим боргом реконструює дитячий садок без відкритих торгів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*