Житомирська міськрада дала дозвіл на розробку проєкту нової біо-ТЕЦ

Сьогодні, 5 липня, депутати Житомирської міської ради проголосували за надання дозволу на розробку проєктно-кошторисної документації для будівництва біо-ТЕЦ за адресою перший провулок Корольова, поруч з заводом станків Верстатуніверсалмаш.

Завдяки такій станції у Житомирі може з’явитися виробництво двох видів енергії з біопалива – теплової та електроенергії за рахунок спалюванн дерев’яних щіпок. Це дозволить Житомиртеплокомуненерго зменшити тариф для населення за теплопостачання в опалювальний сезон за рахунок постачання за зниженим тарифом від ТЕЦ, зменшити кількість викидів в атмосферу та збільшити кількість робочих місць.

Нагадуємо, що Інвестори з “підмоченою” репутацією обіцяють житомирянам дешеве тепло та електроенергію в обмін на 5 гектарів міської землі. Детальніше про планове будівництво біо-ТеЦ можна прочитати тут.

“Це дійсно проєкт, який в майбутньому передбачає можливість будівництва біо-ТЕЦ в місті Житомирі. Ми всі одноголосно голосували за прийняття стратегії нашого міста, в тому числі за зменшення викидів СО2. Це перше рішення, яке тільки дає дозвіл на складання технічної документації. Якщо воно буде проголосовано, то перед наступною сесією разом з наступним рішенням має бути проголосований інвестиційний договір. Так ми робили зі сміттєпереробним заводом та іншими об’єктами. У цьому договорі ми можемо зробити всі необхідні вимоги від міста Житомира. Це екологічні стандарти Євросоюзу про викиди, заборона спалювання іншого, наприклад, вугілля на цій ТЕЦ, тариф, терміни будівництва, щоб це не було намагання просто захопити цю ділянку і потім нічого з цим не робити. Ми в цьому році запускаємо ТЕЦ, яка будується за грантові кошти зі швейцарського уряду. Викиди цієї ТЕЦ в два рази менші, ніж викиди від газових котелень. У нас залишається право в будь-який момент, якщо не буде виконання тих умов, які прописані в договорі, перекрити вентиль і запустити  наші газові котельні, які знаходяться в мікрорайоні Польова серед багатоповерхових будинків. 

Ця ділянка підбиралася тому що там є залізнодорожне сполучення для того, щоб мати можливість саме вагонами постачати цю щепу на станцію біо-ТЕЦ. Більше того, компанія пропонувала депутатам виїхати й подивитися працюючі ТЕЦ. Аналогічні ТЕЦ працюють у нас в Житомирській області. В Коростені величезна ТЕЦ на 40 Мвт і працює на щепі. Європейське обладнання стоїть, ніяких проблем там немає, викидів немає. Тому основний аргумент, шановні депутати, хто знає на сьогоднішній момент біржову ціну на газ – 17 тисяч гривень за тисячу кубів. Давайте ще пограємось рік-два-три, проведемо конкурси, інвестор піде в інше місто, як було б зі сміттєпереробним заводом, і після цього ми будемо нашим мешканцям розповідати, чого в нас такі тарифи”, – пояснив голова Житомирської міської ради Сергій Сухомлин. 

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська міськрада дала дозвіл на розробку проєкту нової біо-ТЕЦ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*