Житомирська панчішна фабрика продається, бо збиткова та з боргами

У Житомирі Панчішну фабрику “Легка хода” збираються продати через високі відсотки по іпотеці й збитки на виробництві. Лише за минулий рік ПрАТ отримало 3 млн грн збитків. Про це сьогодні, 30 березня, журналістам Times.ZT розповіла в.о. гендиректора ПрАТ “Екотекстиль” керівниця підприємства Ірина Іванець.

У Державному реєстрі Іпотек зазначено, що станом на 30 березня 2021 року у ПрАТ “ЕКОТЕКСТИЛЬ” (Панчішна фабрика) розмір основного зобов’язання по іпотеці складає 32 500 000 грн. Кінцева дата погашення боргу – 31.12.2027. 

“Так, панчішна фабрика продається, але вона ще не продана. Все зараз в процесі. Продається площадка. Зараз ведеться розмова про те, що прийде новий власник, який буде забирати людей і виробництво. Воно так само буде в Житомирі, тільки на іншій території. Вже напевно буде й інша юридична особа. Ведуться перемовини, щоб людей не залишити без роботи. Насправді таку територію в 7 га тримати, а там тільки 200 людей працює – це не рентабельно. У нас збиткове виробництво через утримання оренди. У нас було багато орендарів, але оренда була дешевою, тому що ми не можемо поставити таку ціну, як в центрі.  Ми не можемо перекривати всі свої витрати. У нас за минулий рік було 3 млн грн збитків і в попередньому році в нас теж були збитки. Вони тягнуться ще з 2014-15 року. Банківський кредит так нас потягнув, бо дуже високі відсотки. Якби не банківський кредит, том можливо… Але без нього теж не можна було – ми придбали обладнання, на обігові кошти брали”, – пояснила Ірина Іванець. 

Житомирська панчішна фабрика в основному розповсюджує свою продукцію в Україні, проте й на експорт теж йде незначна частина виробництва.  

“На експорт ми продавали небагато, лише до війни ми на Росію продавали, а після війни вже ні. Зараз трохи купувала Канада та Ізраїль, але невеликі об’єми. У нас дуже висока конкуренція навіть тут в Житомирі. Штампують носки із регенерованої пряжі, дешеві. Ми таких не в’яжемо з хорошої пряжі. Звичайно, що цінова політика тоді трошки інакша”, – поділилась В.О. гендиректора ПрАТ “Екотекстиль”. 

Вона також зауважила, що борг по іпотеці панчішка збирається гасити за рахунок передплати за продаж підприємства. 

За інсайдерською інформацією на території панчішної фабрики планують побудувати епіцентр та кілька житлових багатоповерхівок.

Приватне акціонерне товариство “Екотекстиль” існує на ринку 28 років і 9 місяців  (11.06.1992 р.). Станом на 30 березня 2021 року не перебуває в процесі припинення. 

Згідно даних YouControl, кінцеві бенефіціарні власники (контролери) ПРаТ “ЕкотекстильМельник Володимир Григорович  числиться в реєстрі  «Особи, які переховуються від органів влади», тому що переховувався від суду у 2019 році,  Гливук Анатолій Васильович – притягувався до адміністративної відповідальності за дрібне викрадення чужого майна, а саме сиру вартістю станом на 2018 рік 111,18 грн. 

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська панчішна фабрика продається, бо збиткова та з боргами"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*