Житомирська влада зриває вибори: ДВК змайструвала кабінки для голосування з парт (ВІДЕО)

На виборчій дільниці №181440 голосують дуже повільно. По-перше, багато різних бюлетенів, і виборцям потрібен час, аби розібратися у цьому. По-друге, у зв’язку із протиепідемічними заходами людей пускають до столів по одному. Виборцям пропонують знайти номер свого столу ще на вулиці, де вивішено список адрес. А потім слід чекати у фойє, поки не покличуть голосувати. 

«Минулого року вибори проходили тут на другому поверсі. Там простору багато, зручно. А цього року загнали всіх в одну маленьку кімнату. І це у нас такий карантин?» – обурюється жінка, яка прийшла голосувати.

Найбільша проблема: ця виборча дільниця, як і багато інших у місті, увечері 24 жовтня ще не була обладнана кабінками для голосування. Їх члени ДВК виготовили власноруч з того, що було – а саме з учнівських парт. За такими ж партами комісія працює у день голосування.

Ще одна проблема – відсутність достатньої кількості засобів гігієни та захисних масок. Доходить до того, що представники партій самі везуть все це на дільниці.

Цікаво, що представники «Пропозиції» та ОПЗЖ – в один голос почали звинувачувати у всьому партію «Слуга Народу». Логіка у них така: оскільки міською територіальною виборчою комісією керує представниця СН – значить, і відповідальність за можливий зрив виборів лежить на цій партії.

 

 

Але існують норми закону, яку чітко визначають, хто відповідає за підготовку виборчого процесу. Згідно зі ст. 62 п.2 Виборчого Кодексу України: «Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або інші органи (посадові особи), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, забезпечують звичайні виборчі дільниці належними приміщеннями для організації їх роботи та проведення голосування відповідно до вимог цього Кодексу та нормативів облаштування таких приміщень, встановлених Центральною виборчою комісією, а також надають технічну допомогу в їх облаштуванні…»

Отже, саме міська влада та персонально міський голова Сергій Сухомлин – несуть пряму і повну відповідальність за можливий зрив місцевих виборів у Житомирі.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська влада зриває вибори: ДВК змайструвала кабінки для голосування з парт (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*