Житомирські батьки не надто переймаються якістю дитячих іграшок (ОПИТУВАННЯ) (ФОТО)

Переважна більшість батьків піклуються про здоров’я та благополуччя своїх дітей. Чого не зробиш, аби твоє чадо було щасливим та гармонійно розвивалось. Існує чимало сучасних іграшок, які є корисними та можуть зацікавити малюка. 

Найчастіше батьки цілком довіряються дитячим бажанням і не перевіряють іграшку на якість та безпеку. Бо ж головне, щоб дитина була щасливою від покупки супер-популярної цяцьки, і щоб така іграшка не коштувала «золотих гір». Проте чи задумувались ви, що яскрава та, начебто, корисна іграшка може бути шкідливою для здоров’я вашої дитини? 

За даними Української Асоціації Індустрії Іграшок, кожна друга іграшка не відповідає стандартам якості, а кожна третя містить в собі шкідливі (токсичні) речовини. Іграшки можуть негативно впливати на роботу мозку, печінки, нирок, нервову та ендокринну системи дитини, — заявляють у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Аби правильно обрати розвиваючу іграшку для свого чада необхідно слідувати 4-ом основним критеріям:

  • запах виробу: він не повинен бути різким чи токсичним;
  • співвідношення ціна/якість;
  • тип відсіку для живлення: має відкриватися тільки за допомогою викрутки, аби малеча сама не змогла дістати батарейку чи проковтнути гвинт;
  • наявність наліпки з повною інформацією про товар. 

Не варто забувати і про декларацію на відповідність. Її вам повинен показати продавець товару, інтернет магазини не є виключенням. Старайтеся завжди забирати чек про покупку, аби в разі необхідності ви змогли повернути неякісний товар. Проте, м’які та гумові іграшки не підлягають поверненню — пам’ятайте про це.

Журналісти Times.ZT провели опитування серед житомирян. Зокрема, ми поцікавилися, як продавці відбирають іграшки для прилавків магазинів та за якими критеріями батьки обирають цяцьки для своїх дітей:

«У постачальників замовляємо іграшки, які користуються найбільшим попитом та популярні серед малечі. Стараємось обирати якісні товари, але в нашому магазині цінова політика розрахована на різний матеріальний статус батьків. Тому і якість іграшки, яка коштує зовсім дешево — відповідна. На кожній іграшці є приклеєний знак відповідності. Документацію на всю продукцію теж маємо» — запевнила продавчиня одного із дитячих магазинів Валентина.

«Моя дитина сама обирає іграшки, але перед покупкою я контролюю запах. Також перевіряю, чи підходить іграшка по віку. Знак на відповідність чи іншу документацію чомусь не перевіряю» — відповіла мама 3-річного сина Тетяна.

«В першу чергу, я зважаю на уподобання мого сина. Перевіряю, щоб іграшка була виготовлена з екологічно чистих матеріалів, не мала неприємного запаху, а відсік для батарейок живлення відкривався викруткою. Зазвичай купую іграшки перевірених брендів та виробників, тому не контролюю документацію. Але якщо вперше беру продукт виробника — тоді обов’язково. На ринку іграшки взагалі не купую, тому що в магазині є хоч якась документація, що іграшки пройшли відповідну перевірку» — поділилась мама 7-ми річного хлопчика Ольга.

«Батьки спочатку дивляться на вартість іграшки, а тільки зрідка на якість та документи відповідності» — розповів продавець Валерій. 

«Наші іграшки ламаються дуже швидко, тому обираємо такі, що прослужили б довше. Знаю, що потрібно слідкувати за наліпками відповідності чи іншими документами на товар, але не слідкую — часу не вистачає» — бідкається Марина, у якої 3 діточок.

«Покупці точно не одразу звертають увагу на якість, бо якщо дитина щось побачила в YouTube, то вона капризує й кричить, аби мама чи тато купили їй ту іграшку. Ціна також відіграє важливу роль. Я пропрацювала в цьому магазині 4 роки і ще жодного разу батьки не запитали про декларацію на відповідність» -поділилась продавець Вікторія.

«Ніколи не вимагаю жодних документів і на наліпки уваги не звертаю. Коли йду з дітьми до магазину, то за лічені хвилини дівчата обирають цяцьки, які випрошували у мене вже декілька днів, ато й тижнів» — розповіла мама близнят Олена.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські батьки не надто переймаються якістю дитячих іграшок (ОПИТУВАННЯ) (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*