Житомирські бізнесмени тепер можуть брати кредит на свою справу, а міськрада частково відшкодовуватиме відсотки

Місцева програма фінансової підтримки підприємництва і малого бізнесу передбачає кредитування для розвитку бізнесу з компенсацією 9% з міського бюджету.

Угоду про підтримку бізнесу сьогодні, 28 липня, підписав голова Житомирської міської ради Сергій Сухомлин з директором Житомирської обласної дирекції Укргазбанку Денисом Махаринець. 

 

“Хочу подякувати Укргазбанку, який завжди був надійним партнером Житомирської міської ради. Ми розуміємо, в якій ситуації зараз знаходиться бізнес під час епідемії COVID-19. Багато бізнесів взагалі фактично не працювали, а купівельна спроможність наших людей впала через економічну кризу. Сьогодні ми пропонуємо програму підтримки бізнесу для того, щоб він не  закривався, а розвивався, створювались нові робочі місця та навіть для того, щоб поповнити обігові кошти”, – розповів Сергій Сухомлин.

Він також пояснив, що програма кредитування доволі проста, адже саме місто бере на себе частину відсотків по кредитам, які надаватиме Укргазбанк. 

Якщо не відбудеться зниження облікової ставки банківських кредитів, зараз вона на рівні 14%, то ставка для самого бізнесу може складати до 6%. 

“Сьогодні разом з командою міськради у нас є можливість дати бізнесу Житомирщини можливість доступу до дешевих ресурсів. В подальшому, якщо буде можливість поєднати цю програму з президентською 579, то така синергія дасть ідеальний варіант для бізнесових мешканців Житомира отримати ресурс, який досі не мав ніхто.

У нашій програмі є відсоткова ставка 14,15% – це базова ставка кредитування. З місцевого бюджету виплачуватимуться 1,5% облікової ставки НБУ, тобто міськрада компенсує 9%. Бізнесу лишається лише 5-6%”, – пояснив Денис Махаринець.

“У квітні депутатський корпус проголосував за звільнення від орендної плати за землю, земельного податку та оренди комунальних приміщень. Зараз в податковій лежить приблизно 400 заяв від житомирських підприємців і підприємств на звільнення. Але податкова поки не може нічого зробити й звільнити від податків, тому що на рівні держави  ще розробляють якийсь фінансовий модуль, який може підтримати бізнес. 

Наша програма стосується переважно малого бізнесу й ФОПів 1-ої та 2-ої груп. Вони не можуть півроку чекати на рішення держави, тому нам потрібно їм допомогти”, – сказав Сухомлин.

Підприємці можуть звертатись до Укргазбанку для отримання кредиту одразу після підписання угоди. Проте для бізнесу все ж є певні обмеження.

“Бізнес, який хоче отримати цю фінансову підтримку, обов’язково повинен бути зареєстрованим на території міста Житомира, сплачувати податки в місцевий бюджет та мати працівників із розміром середньомісячної заробітної плати не менше 120% від мінімальної (близько 5 600 грн). Цією фінансовою підтримкою не може скористатись бізнес, який займається  виробництвом чи реалізацією оптової дрібносерійної торгівлі, реалізацією підакцизних товарів та продуктів харчування. До цього списку також входить страховий бізнес й компанії, які займаються шкідливим виробництвом (металургія, хімічна промисловість, важке машинобудування). Ми не будемо надавати фінансову підтримку бізнесу, який негативно впливає на навколишнє середовище”, – пояснив директор комунальної установи дирекція розвитку міста Борис Пахолюк.

Мер пояснив, що міська рада не прийматиме суб’єктивні рішення, кому надавати, а кому не давати кредит. Підприємці мають звернутися в Укргазбанк, а вони вивчать можливість надати кредит й нададуть документи в Житомирську міськраду для відшкодування відсотків по кредиту.

“З одного боку може здатись, що міськраді це не вигідно, адже це бюджетні кошти, які йдуть  на компенсацію, проте з іншого боку бізнес потім включає мультиплікатор коштів, сплачуючи податки та зарплати працівникам. Далі люди зі своїми зарплатами йдуть в магазини й купують в іншого бізнесу продукти харчування, одяг тощо. Це закручує процес, який в подальшому дозволяє розвиватись місту. Це вигідно всім.Треба пам’ятати, що податки бізнес також платить, тому зараз їм треба допомогти. Ми пам’ятаємо, що тільки перша лікарня отримала 4 ШВЛ апарата від благодійників. Це теж бізнес, який працює, – сказав міський голова.

Представник місцевого бізнесу Данило Онопрійчук, який скористався державною програмою 579,також розповів про свій досвід:

“Я отримав ставку 7%, але якщо я найматиму більше людей, то ставка падатиме до 5%. Я взяв кредит на 300 тис грн, щоб закупити обладнання. Займаюся сферою будівництва й певний час орендував обладнання. Потім порахував, що в мене буде те ж саме навантаження з кредитом, але це вже буде моє обладнання і я зможу бути конкурентоспроможним на ринку. Кпив 4 люльки, за допомогою яких утеплюємо будинки”.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські бізнесмени тепер можуть брати кредит на свою справу, а міськрада частково відшкодовуватиме відсотки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*