Житомирські дороги готові до появи ожеледиці та снігу

Житомирська міська рада запевняє, що місто підготувалося до зимової погоди. Наразі заготовлено 8,1 тисячі тонн піщано-соляної суміші. для утримання доріг взимку.

«За планом,  у нас  має бути  8,1 тисячі тонн піщано-соляної  суміші. В середньому за зимовий період на потреби міста  витрачається від 7,5 до 8 тисяч тонн суміші», – повідомляють  в КП «Управління автомобільних шляхів» Житомирської міської ради.

Окрім того, на складах вже наявні заплановані 1,5 тисячі тонн технічної солі.

На закупівлю  цих протиожеледних засобів  витратили 4,5 млн грн з місцевого бюджету.

 «При незначних снігопадах і температурі повітря до  -16 градусів, краще застосовувати сіль. Вона є більш дієвою. Якщо ж сильні снігопади навіть при невеликому морозі  доцільніше використовувати піщано-соляну суміш. Минулої зими було використано 1 тисячу 200 тонн солі», – пояснює Володимир Мазур, начальник КП «Управління автомобільних шляхів» Житомирської міської ради.

Враховуючи перший сніг, що днями випав у місті, КП «Управління автомобільних шляхів»  вже двічі посипало мости-спуски, оскільки вони першими промерзають, і з’являється ожеледиця. За два  таких виїзди на шляхопроводи та мости витратили 3 тонни чистої солі.

На підприємстві зберігається  тільки частина  наявних засобів, лише для оперативного реагування – 500 тонн солі  та 200 тонн піщано-соляної суміші.  Основний же склад, де зберігаються протиожеледні реагенти, знаходиться на Селецькій.

 «На території підприємства цілодобово чергує бригада зі старшим майстром. Якщо потрібно розчищати сніг чи посипати вулиці міста, автомобілі навантажуються на території підприємства протиожеледними засобами та виїжджають на маршрути, а  вже подальше дозавантаження автомобілів відбувається на піскобазі, що знаходиться на вулиці Селецькій», – розповідає керівник підприємства.

Для тротуарів та пішохідних вулиць як природний протиожеледний реагент використовуватимуть бішофіт. Його заготовили у кількості 20 тонн в гранулах  та  4,7 тисяч літрів  рідкого.

Для зимового утримання вулиць  вже підготовлено 33 одиниці техніки  та ще 11 планують переобладнати.

Вже, зокрема, готова така техніка:

•        два автогрейдери;

•        чотири екскаватори;

•        два бульдозери;

•        три підмітальні трактори;

•        три  плужно-щіточні автомобілі МДК;

•        чотири піскорозкидачі КДМ, КАМАЗ, КРАЗ;

•        чотири комбіновані спеціальні автомобілі : МАЗ «Глобус», МАЗ КДМ;

•        два міні-навантажувачі;

•        дев’ять самоскидів.

«29 листопада будемо переобладнувати ще 4 підмітальні трактори, 2 піскорозкидачі, 3 комбіновані спец автомобілі та дві одиниці вакуумно-підмітальної машини», –  зазначають в  КП «Управління автомобільних шляхів» Житомирської міської ради.

Нагадаємо, що у Брусилові поліція зупинила дві вантажівки та трактор з нелегальним піском.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські дороги готові до появи ожеледиці та снігу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*