Порожні коридори, класи, їдальні. Все це виглядає неприродно у розпалі навчального року. Але вже 12 березня тут буде гамірно. Незважаючи на заяви медиків про загрозу епідемії ГРВЗ – від понеділка чергові позапланові канікули для учнів та студентів завершуються. Школи, коледжі та виші відновлюють роботу.
2 березня 2018 року міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик під час виступу у Верховній Раді заявив: «Газпром» відмовляється виконувати свої контрактні зобов’язання, які визначив Стокгольмський арбітраж. Через це в Україні утворився газовий дисбаланс, який становить близько 15-20 млн. кубічних метрів газу. Шантаж РФ збігся у часі із значним похолоданням. На щастя, морози швидко минули, і вже декілька днів середньодобова температура повітря у Житомирі впевнено тримається на позначках вище нуля.
Через нестачу газу в Україні та відповідні рекомендації Міністерства освіти – міська рада Житомира вирішила тимчасово призупинити навчання. 2 березня мер Житомира Сергій Сухомлин підписав розпорядження про призупинення навчального процесу від 3 до 7 березня. 3 березня Міністерство освіти та науки розіслало лист-рекомендацію щодо відновлення навчання від понеділка, 5 березня. У свою чергу, обласна комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення, що призупинення навчального процесу до 7 березня включно у тих навчальних закладах Житомирщини, які для опалення використовують природний газ, залишається в силі. Оскільки 8 та 9 березня були вихідними днями, за парти діти сядуть вже 12 березня.
Медики радять продовжити карантин, але…
«За минулий тиждень в області на ГРВІ захворіли 9,5тис. осіб, із них 65% діти. Перевищення епідпорогу складає понад 12 %. Тому доцільно було б продовжити карантин,» – заявив начальник обласного управління охорони здоров’я Микола Суслик.
Але це не може тривати вічно! До того ж, головною причиною позапланових березневих канікул стала не епідеміологічна ситуація, а газовий шантаж та блокада України з боку РФ (див. вище). Власне, канікули оголосили в тому числі й для того, аби уникнути нових спалахів захворювань у відносно холодних класах та аудиторіях.
«Нульові» уроки як наслідок «газових канікул»
«Так, діти в школу не ходять. Ми впровадили дистанційне навчання, або ж учні самі домовляються із викладачами про індивідуальні заняття…» – каже з приводу вимушених канікул Ніна Купрійчук, директор житомирської гуманітарної гімназії №23 ім. Михайла Очерета.
Директор повідомила, що навантаження як на дітей, так і на викладачів буде важким. Нічого не вдієш: навчальна програма має виконуватися, тому діти змушені будуть ходити на так звані «нульові уроки». Викладачі намагатимуться об’єднувати теми, аби швидше пройти матеріал.
«Ми виконуємо рекомендації Міністерства освіти. З приводу навантаження – так, будемо діяти ущільненим методом,» – коментує заступник директора, вчитель української мови та літератури Т. Рибачук. «У нас є резерв. Наприклад, я викладач математики, маю резерв повторення. Ми використовуємо години для повторення на нові теми,» – додає директор гімназії Н. Купрійчук.
Викладачі та батьки до даної ситуації ставляться з розумінням. Гуманітарна гімназія №23 – один з найбільш престижних середніх навчальних закладів міста. Учнів тут з малих років привчають «тримати форму», навчатися не лише для оцінки, але й для власного успішного майбутнього. Тому діти самі шукають вчителів, аби домовитись про консультації чи позакласне навчання.
Олеся ЛАВРЕНЮК
Читайте також на цю тему:
Да буде 3 теми в одному уроці, а потім контрольна робота, а потім тематичні)