Житомирські силовики вийшли на акцію протесту з вимогою перерахунку пенсій (ФОТО), (ВІДЕО)

Сьогодні, 14 липня, у Житомирі відбулася акція протесту колишніх працівників силових структур. Колишні міліціонери та військові вимагають перерахунок виплат для пенсіонерів.

На майдані Корольова о 10:00, перед головним входом в Житомирську обласну раду зібралося близько 300 жителів області. Пенсіонери сформували чергове звернення до Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України, у якому вимагають “здійснити невідкладні заходи по перерахунку пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ (міліції) та удосконалити пенсійне законодавство України шляхом прийняття відповідних нормативно-правових актів”. 

“Сьогодні на законодавчому рівні підготовлено два законопроєкти щодо врегулювання пенсійного забезпечення пенсіонерів органів МВС, органів збройних сил та інших силових відомств. Також підготовлено постанову Кабміну щодо здійснення пенсійного забезпечення тимчасово до моменту прийняття законопроєктів. Головне управління пенсійного фонду області в разі прийняття даних законопроєктів чи постанов Кабміну в найкоротші терміни забезпечить їх виконання, і в разі виділення коштів з державного бюджету, буде профінансовано ці виплати. Перший законопроект щодо врегулювання цього питання був внесений Верховною Радою ще у вересні 2019 року. Він пройшов перше читання, але яка редакція буде в наступному читанні, нам невідомо”. – пояснив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Іван Заінчковський.

Він також зауважив, що щодня до управління надходить більше 200 заяв про індексацію пенсії колишнім працівникам силових структур, але поки на державному рівні не приймуть відповідний механізм перерахунку виплат, в місцевому управлінні нічим допомогти не можуть й відповідають на заяви, згідно відповідних законів. 

“Ми разом зі збройними силами-пенсіонерами та іншими військовими формуваннями, органами внутрішніх справ проводимо сьогодні акцію. Ця акція Всеукраїнська, тому сьогодні вона також проводиться  в Києві. Туди поїхали наші колеги з усіх областей України. Крім того, в кожній області біля адміністрації проводяться акції за перерахунок пенсії.

Зараз нам пенсійний фонд відмовляє в перерахунку, каже, що немає підстав, а люди звернулися до суду з позовними заявами. Я не знаю, яким буде рішення, але вже близько 500 рішень по військовослужбовцям збройних сил позитивні. По органам внутрішні справ я сподіваюсь, що суди теж задовільнять. Ми сьогодні зібралися для того, щоб влада почула нас, і щоб наш 26-тисячний загін правоохоронців і збройних сил не ходив по судам і не “микався”, тому що у нас є люди дуже похилого віку, які неспроможні піти, які навіть шкодують 900 грн на судові витрати зараз. Ми за всіх тут, і за громадськість пенсіонерв, тому що вони теж живуть за мізер. Добре, що трошки Кабінет міністрів зашевелився, Президент дав розпорядження виділити, але це ж тільки розпорядження. А люди відчувають зміни, коли буде в кишенях. Ми в звернені висловили свої вимоги, а якщо нас не почують, то підемо на більш радикальні кроки”, – заявив голова асоціації ветеранів МВС в Житомирській області Віктор Бура. 

Нагадуємо, що сьогодні, 14 липня, аналогічні акції протесту проходять також й в інших областях України та Всеукраїнська – в Києві. 

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські силовики вийшли на акцію протесту з вимогою перерахунку пенсій (ФОТО), (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*