Житомирські таксисти не бояться перевозити дітей без автокрісел (ОПИТУВАННЯ)

Відповідно до нововведень в адмінкодекс України про порушення правил перевезення пасажирів, забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 сантиметрів або тих, що не досягли 12-річного віку, в автівках без спеціальних засобів, тобто автокрісел. За це у Верховній раді України проголосували 29 жовтня 2019 року. Проте, як бути таксистам, які приїхали на виклик матері з дитиною. Відмовитись від замовлення чи все ж ризикнути? Нагадаємо, що за перевезення дитини без автокрісла в автівці доведеться платити штраф — 510 гривень. А за повторне порушення — вже 850 гривень.

  • Ми опитали таксистів Житомира, як вони ставляться до такого нововведення, чи забезпечує їхня служба спеціальними автокріслами, чи перевозять маленьких пасажирів та чи не бояться штрафів:
  • «Це повний брєд. А якщо викличе жінка з трьома дітьми — це мені треба аж 3 крісла. Де їх возити чи спеціально автобус купувати? Я вже якось приїхав за викликом і одним із пасажирів була 10-річна дитина. Звичайно, що не відмовив. Ви бачите, які зараз погодні умови, який холод. Як зупинить поліція, то хай бере і доставляє дитину з автокріслом сама. Побачу, як в них це вийде. Служба, на яку я працюю таксистом, нічим не забезпечує. У машину все потрібно купувати самому» — розповів таксист з 12-літнім стажем Євгеній.
  • «Все залежить від статури дитини, бо наприклад, я свою не зміг би посадити в автокрісло — вона високого зросту. Вже кілька разів перевозив дітей в салоні без автокрісла і не збираюсь надалі відмовляти таким маленьким пасажирам. А якщо якась мама не захоче садити свою дитину до автокрісла, а більше місця не буде? Варіантів багато. Проте служба не забезпечує таксистів спеціальними дитячими автокріслами і в майбутньому теж поки не збирається. Якщо все ж спинить поліція — будемо «воювати» — сміючись сказав таксист Олександр, він за кермом уже близько 10 років.
  • «Для роботи таксиста це практично неможливо. Якщо б такий закон стосувався тільки приватних авто, то будь ласка. Після прийняття закону наша служба не перевозить дітей без автокрісел. Для цього маємо декілька спеціально обладнаних машин, які приїжджають на такі виклики. Якщо приїжджаю на виклик, та не попередили про пасажира-дитину, тоді дзвоню диспетчеру та викликаємо спеціальний транспорт» — розповів Валерій, який працює таксистом 4 роки.
  • «А що тут сказати, якщо приїду на замовлення, а там буде двоє чи троє дітей, то як мені їх перевезти? Фірма не постачає водіям автокрісла, а якщо отримаємо штраф, то маємо із власної кишені платити. Мені ще не доводилось відмовляти маленьким пасажирам після прийняття цього закону» — сказав Анатолій, він таксує з 2017 року.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські таксисти не бояться перевозити дітей без автокрісел (ОПИТУВАННЯ)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*