Житомирські водії трамваїв просять у міськради майже 5 млн грн на ремонт транспорту

Плітки про ліквідацію трамваїв в Житомирі та роками відсутнє фінансування на поточний ремонт транспорту та колій  неабияк схвилювало колектив ТТУ. Водії просять міськраду виділити гроші на ремонт та наголошують, що керівник не хоче розібратися у проблемі, прикриваючись тим, що немає коштів.

Сьогодні, 3 червня, до Житомирської міськради звернулися водії трамваїв з проханням виділити 4 млн 750 тис грн на ремонт бандажів та колій. Працівники кажуть, що керівництво Житомирського трамвайно-тролейбусного управління не бачить проблем, тому водії звернулись до бюджетної комісії. Трамваї не ремонтувалися більше 6 років, а через плітки про їх ліквідацію колектив хвилюється. Виявляється, що кошти на ремонт транспорту бюджетна комісія вже виділяла, але їх так і не використали за призначенням, тому що не було відповідної заявки. 

“Багато років не відбувається фінансування трамваїв, і ми просимо вас профінансувати, тому що вже пора. Ціна питання дуже невелика. Трамвай є візитівкою Житомира. На нього ніхто не звертає уваги, він як їздив, так і їздить. Потрібні невеликі вкладення – на цей рік ціна питання 4 млн 750 тис грн. Це наш інженер та фахівці робили такі розрахунки. Грошей вистачить на заміну бандажів на колеса та на заміну двох кривих (ред. колій на поворотах). Ще одну криву ми замінимо своїми силами. Бандажі закуповувались, коли мером був ще Дебой – до цього часу використовуємо. Кожного року, я думаю, для міста це невелика сума. Трамваї не в аварійному стані, просто прийшов час замінити деякі участки. В районі Східна-Корольова та з площі Перемоги до Електровимірювача. Мер каже – немає коштів, міськвиконком каже, що немає коштів, керівник підприємства теж каже, що немає. Найперше – це потрібно колективу, бо будуть втрачені робочі місця. У нас керівники приходять на рік, на півтора, на 7 на 8 місяців. Вони постійно змінюються, хтось й взагалі не входить в курс справи. Я вже працюю 25 років”, – розповіла водійка трамвая.  

Члени бюджетної комісії були обурені тим, що замість керівника ТТУ до них прийшов колектив. У міськраді здогадуються про те, що між керівником, владою міста та працівниками ТТУ немає контакту, й переконують, що плітки про ліквідацію трамваїв в Житомирі – це лише плітки, принаймні поки. 

“Недаремно прийшли саме водії трамваїв, тому що є інформація, яка постійно літає в ТТУ, серед всіх працівників колективу, що трамвая не буде в місті. Саме тому, відчуваючи, що їм постійно не дають кошти на ремонт трамваїв, що це все доводиться до нуля, для того, щоб потім оголосити, що трамваї стали негодними і тепер вже треба більше. Тому, на мій погляд, представники влади, профільний заступник, міський голова мають заспокоїти колектив, якщо навіть у когось там закралось, що трамвая не буде, то це немає бути секретною акцією, чи плітками – про це має бути оголошено депутатському корпусу, громаді міста… На минулій комісії ми виділяли 240 тис грн на бандажі. Ці гроші не пішли на бандажі. І от тепер в мене є питання… Якщо комусь потрібно частина колії, бо не вистачає на бізнес, то хай пошукають в іншому місці”, – зауважила депутатка-член бюджетної комісії Любов Цимбалюк.

Заступниця міського голови Світлана Ольшанська заспокоїла, що виділені кошти були цільовими й нікуди не ділись, просто ніхто не подав заявку на їх використання.  

“Є заходи в програмі, і якщо ми вирішуємо, що ми фінансуємо найближчих 3 роки, то так, ми зберігаємо трамвай. За травень виручка комунального підприємства склала 7 млн грн.  У листопаді це 2,2 млн грн. Зараз ми маємо приріст, тому комунальне підприємство зобов’язане зробити перший крок на свої ремонти. Але ми повинні зрозуміти, що це не цьогорічна проблема в чотирьох мільйонах. Це набагато дорожче і проблема трьох років”. – зауважив заступник міського голови Олександр Шевчук. 

Врешті, члени бюджетної комісії сформували дві рекомендації: поставити питання про доцільність перебування на посаді керівника, якщо він допускає таке, та доручили профільному заступнику мера підготувати інформацію про програму розвитку трамваїв й доповісти на комісії. Підтримали лише другу рекомендацію.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські водії трамваїв просять у міськради майже 5 млн грн на ремонт транспорту"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*