Житомирського депутата судитимуть за забруднення земель та вирубку дерев

Депутата Житомирської районної ради від політичної сили “Опозиційна платформа “За життя” судитимуть за завдання шкоди довкіллю вартістю в 50,7 млн грн. 

Житомирська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувачувальний акт стосовно депутата Житомирської районної ради за обвинуваченням у забрудненні земель речовинами та відходами, що створило небезпеку для довкілля та спричинило тяжкі наслідки, а також у незаконній порубці дерев у захисних насадженнях, що заподіяло істотну шкоду (ч. 2 ст. 239, ч. 1 ст. 246 КК України).

“Депутат районної ради – директор приватного підприємства, протягом лютого-березня 2019 року організував вивезення та складування сміття на самовільно зайнятій земельній ділянці поблизу полігону твердих побутових відходів, що в межах населеного пункту с. Оліївка Житомирського району.

До того ж, на ділянці землі комунальної власності з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, не маючи відповідного дозволу, зняв родючий шар ґрунту на площі понад 0,2 га.

У подальшому, протягом березня-червня 2019 року, директор підприємства продовжив свою незаконну діяльність вже на землях водного фонду, а саме,  прибережних захисних смугах річки Крошенка та її притоки, що в межах міста Житомира. Зокрема, підозрюваним засмічено будівельними відходами береги водойм загальною площею майже 0,2 га”, – йдеться в повідомленні прес центру прокуратури. 

Крім цього, «господарнику» інкримінується незаконна вирубка 89 дерев породи сосна  на території Оліївської сільської ради.

Внаслідок забруднення побутовими і будівельними відходами декількох ділянок землі комунальної власності та водного фонду, знищення рослинного покриву, що призвело до незворотних порушень ґрунту, незаконної вирубки дерев, колишнім депутатом міськради завдано державним інтересам та довкіллю шкоди на загальну суму 50,7 млн грн.

Також окружною прокуратурою заявлено позов про стягнення із директора приватного підприємства завданої державним інтересам та територіальній громаді шкоди на зазначену суму.

З метою забезпечення цивільного позову, за клопотанням окружної прокуратури, судом накладено арешт на майно підозрюваного.

Справу розглядатиме Богунський районний суд міста Житомира Житомирської області.

Житомирська окружна прокуратура здійснюватиме публічне обвинувачення.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирського депутата судитимуть за забруднення земель та вирубку дерев"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*