Житомирську обласну клінічну лікарню ім. Гербачевського планують обладнати для проведення ПЛР-тестів

У Житомирському обласному лабораторному центрі на кілька днів затримують результати ПЛР-досліджень на COVID-19 через велику завантаженість. Тому у Житомирі планують обладнати для проведення ПЛР-тестів ще й Обласну клінічну лікарню ім. Гербачевського.

За добу в лабораторії проведено 1389 ПЛР-тестів, і з них виявлено 647 нових інфікованих. Заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко каже, що зараз Житомирський ОЛЦ повинен робити 3000 тестів в день, але самостійно виконати це завдання не може:  

«Ми провели декілька зустрічей з керівництвом обласного лабораторного центру, щоб вирішити проблему з чергами. Тому що в нас стоїть план, ми повинні робити не менше 3000 ПЛР-досліджень на добу. Лабораторний центр зараз не може самостійно виконати це завдання. Він фінансується виключно через міністерство охорони здоров’я, і державою передбачені кошти, щоб придбати нове обладнання, аби зменшити чергу. Але і ми на місці не стоїмо. Зараз розглядається питання виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету, частково. Чому частково? Нам потрібно обладнати ще одне робоче місце, щоб ми могли збільшити ПЛР-дослідження за добу ще на 1000».

Місце, яке планують додатково обладнати для проведення ПЛР-досліджень  – Обласна клінічна лікарня ім. Гербачевського 

«Там є відповідне приміщення, є можливість навчити персонал, який буде це робити, але немає самого обладнання. Ми чекаємо на розрахунки від лікарні, що їм для цього потрібно, далі ми проведемо комісію ТЕБ і НС, виділимо фінансовий ресурс, і зможемо спертися ще на одну лабораторію, яка повноцінно буде здійснювати ПЛР-діагностику», — зазначила Наталія Остапченко.


Будьте першим, хто прокоментував "Житомирську обласну клінічну лікарню ім. Гербачевського планують обладнати для проведення ПЛР-тестів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*