Житомирський губернатор Віталій Бунечко лідирує з кінця в рейтингу голів ОДА

Рейтинг губернаторів України за перший квартал 2020 року опублікував Дискусійний клуб. Дані щодо найбільших провалів та найслабших міст областей знаходяться у відкритому доступі на сторінці Державної служби статистики України. 

П’яту позицію з кінця в рейтингу посів голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко (-33,5 бали). Житомирщина деградує в ланці експорту товарів і послуг. У першому кварталі за показником обсягу експорту на душу населення Житомирська область посіла сьоме місце з кінця й ризикує опуститися ще нижче, адже згідно динаміки експорту ми трійці аутсайдерів – зниження на 8,4% порівняно з аналогічним періодом в минулому році. Наприклад, експорт товарів впав на 8,8%, послуг – на 4,9%.


Крім цього, область зайняла “почесне” місце в трійці аутсайдерів за динамікою будівництва. Будівельна продукція зменшилась на 20,2%, а по її обсягу на душу населення Житомирщини впала на передостаннє місце. Не говорячи вже про динаміку реальної зарплати (трійка аутсайдерів) та середньомісячну зарплату – шістка гірших.

Серед успіхів – Житомирська область зайняла четверте місце за динамікою сільського господарства і потрапила в п’ятірку регіонів з найменшою заборгованістю по зарплаті на одного штатного працівника.

Лише завдяки позитивній динаміці сільського господарства (4-те місце серед областей) та найменшій заборгованості по зарплаті на одного штатного працівника (5-те місце) Житомирщина опинилася на 19 позиції серед списку досягнень губернаторів, а не на 23, де зараз розташована Сумська область. 

Загалом в Україні за перший квартал 2020 року валовий внутрішній продукт знизився на 1,5%, порівняно з аналогічним періодом в минулому році. Однак  протягом всіх кварталів 2016-2019 рр. спостерігалося зростання ВВП.

Обсяг капітальних інвестицій в січні-березні впав у 1,55 рази, будівельна продукція – на 5,5% (у січні-квітні – на 8,7%), промислова продукція – на 5,1% (у січні-квітні – на 7,9%), сільгосп продукція – на 1,8% (у січні-квітні – на 1,4%), чисельність штатних працівників – на 1% (в січні-квітні – на 1,3%), обсяг експорту – на 0,5% (зокрема, експорт товарів скоротився на 0,2%, послуг – на 1,8%).

Є декілька чинників, що могли б вплинути на ці показники, наприклад, об’єктивні глобальні обставини, такі як пандемія та світова економічна криза, політика нинішньої української влади в особі її центральних органів: президента Зеленського, парламентської монобольшості “слуг народу” і сформованого ними уряду. Проте дії або бездіяльність керівників регіонів теж залишають свій відбиток на розвитку економіки, адже всі провали – це в першу чергу їх персональна відповідальність. Якщо вони взялися за цю роботу, то повинні мати план вирішення хоча б найбільш кричущих проблем своєї області.

Нещодавно в Україні стартувала нова хвиля звільнень голів облдержадміністрацій, зокрема 11 червня вже втигли звільнити голову Запорізькій ОДА. Очевидно, що на черзі керівництво й в інших областях, адже на своїй прес-конференції з нагоди першої річниці правління Президент України Володимир Зеленський зазначив, що глобальні зміни розпочне лише після закінчення пандемії COVID-19. 

“Ця інфекція показує, на скільки  ”хворий” наш держапарат. Відразу після COVID-19 почнуться рішучі кроки. Зараз цього робити не можна. Я не можу зараз звільнити будь-кого з губернаторів, я боюся, що тоді завалиться весь процес “, – пояснив Зеленський.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський губернатор Віталій Бунечко лідирує з кінця в рейтингу голів ОДА"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*