Час від часу на вулицях Житомира можна вгледіти такий собі ностальгічний привид з минулого – дуже старенький трамвай, який проїжджає по коліям, ігноруючи зупинки.
Сьогодні його знову “засікли” на маршруті. А журналісти Time./ZT вирішили з’ясувати, що ж це за раритет.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2021/11/photo_2021-11-02_08-53-27-1024x576.jpg)
В пошуках необхідної інформації нам допоміг Тарас Коротун, знавець історії електротранспорту, іспвробітник КП “Житомиртранспорт”.
З’ясувалося, що трамвайчик-дідусь – це Gotha T57, спроектований у Німецькій Демократичній Руспубліці для власних потреб. А так як в колишньому СРСР в основному використовували широкі колії, тож трамваї для вузькоколійки закуповувалися саме в НДР.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2021/11/548395-1-1024x421.jpg)
“З 1957 по 1964 роки таких трамваїв досить багато надійшло до Радянського Союзу. В основному вони були вузькоколійними. Були такі ще у Львові, Вінниці, а в Євпаторії до недавнього часу ще експлуатувалися. В нас цей трамвай зараз використовують як вантажівку.”
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2021/11/483219-1024x529.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2021/11/597668-e1635848310258.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2021/11/598044-1024x838.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2021/11/462685-1024x403.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2021/11/123328-1024x486.jpg)
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський раритет: містом курсує «вінтажний» трамвай з неіснуючої країни (ФОТО)"