Житомирський виконком зголосився підняти вартість проїзду в міському транспорті

З 10 січня 2020 року вартість проїзду на приватних автобусних маршрутах може зрости до 7 гривень готівки. Натомість, 6 гривень коштуватиме безготівкова та оплата карткою житомирянина одного проїзного квитка. Пенсіонери оплачуватимуть за пільгою — 3 гривні.

Це питання на сьогоднішньому виконкомі спричинило словесну перепалку між міським головою Сергієм Сухомлиним та перевізниками. Мер підняв питання про безоплатне перевезення пільговиків, зокрема інвалідів 2-ої категорії. Він зазначив, що ця категорія громадян не перевозиться за пільгою вже майже 2 роки. Перевізники наголосили, що міський бюджет не відшкодовує проїзд інвалідів 2-ої групи. Проте Сухомлин пояснив, що перелік пільг встановлюється законодавством України, тому таку пільгу повинен відшкодовувати не місцевий, а держбюджет.

Перевізники наголосили, що за їх обрахунками вартість проїзду становить 11 гривень. Проте члени виконкому не довіряють таким обрахункам, адже без валідатора неможливо порахувати реальну вартість проїзду. Тепер головною вимогою до перевізників є використання валідаторів, а також чистота в салоні й охайність водіїв.

Нагадаємо, що в 2016 році, коли востаннє піднімали вартість проїзду в Житомирі, водіїв теж зобов’язали використовувати валідатори та підтримувати чистоту, проте цього так і не сталося. Тому з 1 січня наступного року дозволяється платити 3 гривні, якщо перевізники не використовуватимуть валідатори.

Вартість проїзду у комунальному транспорті коштуватиме 5 гривень. Натомість 4 гривні коштуватиме безготівкова та оплата карткою житомирянина в тролейбусах і трамваях.

З 1 березня 2020 року за відсутності карки житомирянина пенсіонери сплачуватимуть за пільгою 3 грн. Проїзд в транспорті за карткою для пенсіонерів з 1 січня 2020 року буде безкоштовним.
Для всіх інших пільгових категорій проїзд буде безкоштовним.

Також з 1 червня 2020 року вартість проїзду зросте ще на 1 гривню. За це проголосували члени виконкому сьогодні, 5 грудня, на черговому засіданні.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський виконком зголосився підняти вартість проїзду в міському транспорті"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*