Житомирському водоканалу вручили «еко-оскар» за майбутні досягнення

Під час бізнес-форуму «ЕКОтрансформація України 2018» 17 грудня КП  «Житомирводоканал» отримало одну з головних ековідзнак за досягнення у сфері екологічної безпеки.

Підприємству вручили нагороду у номінації «ЕКОtransformation-2018: екомодернізація комунальної сфери».

«Наше місто, наше підприємство, КП «Житомирводоканал» отримало еко-оскар! Розумію, що це більш аванс за майбутні досягнення, але ті проекти, які ми розпочали, не залишились без уваги. Наше підприємство, як і решта підприємств водоканалізаційного господарства, є такими, що впливають на довкілля. Але нас відзначили за те, що ми почали реалізовувати проекти Світового банку, що сприятимуть покращенню екологічної ситуації в нашому місті», – прокоментував керівник КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

За його словами, перший проект – для очищення стічних вод і скиду у річку Тетерів реалізують за німецьким стандартом. Він передбачає якісне виділення фосфатів та азоту зі стічних вод, що якраз і впливає на проростання фітопланктону.

Другий проект стосується очищення питної води. Для цього будують водоочисну станцію, яка дозволить відмовитися від застосування хлору для очищення води. Наприкінці технологічного процесу застосовуватимуть методику додавання активованого вугілля для покращення якостей води (без специфічного запаху та смаку).

Комунальне підприємство також активно працює над зниженням споживання електроенергії.

Як повідомлялося раніше, у Житомирі розпочалася реалізація проекту з реконструкції каналізаційних очисних споруд за кредитні гроші Світового банку. Тендер на проведення робіт виграла фірма «Esotech» зі Словенії.

Крім того, у 2018 році місто уклало угоду зі словенським консорціумом RIKO – HIDROINZENIRING, який реалізовує проект Світового банку з будівництва водоочисної станції.

У квітні 2018 року на водоканалі встановили частотні перетворювачі потужністю 500 кВт. Підприємство почало економити 31 % електричної енергії, що дорівнює річної економії 4 млн. 500 тис. грн на рік.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирському водоканалу вручили «еко-оскар» за майбутні досягнення"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*