Житомиряни мітингували за новий виборчий закон, а Коцюбко штовхав Пучича (відео, фото)

Житомир долучився до всеукраїнської акції, яка вимагає змінити виборче законодавство. Перш за все – скасувати «мажоритарку» та перейти на пропорційну (партійну) систему з відкритими регіональними списками. Організатор мітингу – ГО Центр Ua. Взяли участь: «Рух нових сил», «Автомайдан», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «Демократичний альянс», 5.10 та інші.

Активність політичних сил зрозуміла: партії – головні зацікавлені суб’єкти у цій історії. За словами організатора заходу Сергія Яцика, акція є чи не єдиним шансом скасувати змішану виборчу систему на користь чистої пропорційної.

2011 року Віктор Янукович та «Партія регіонів» повернули змішану систему, щоб отримати більшість на виборах 2012 р. до Верховної Ради України. І їм це вдалося. Наслідки «мажоритарки» для української політичної системи дуже сумні. Частина кандидатів-мажоритарників потрапляють до парламенту через обман та підкуп виборців. Більше половини голосів виборців, відданих за кандидатів-мажоритарників, не враховуються при розподілі мандатів. Нарешті, таке ганебне явище, як «тушкування» – перебігання депутатів з однієї фракції в іншу, як правило, не безкорисливе – теж є характерною ознакою «мажоритарки».

Віктор Котвицький («Рух нових сил Михайла Саакішвілі»): «Ми живемо в країні, яка втрачає все… 17 жовтня 2017 р. ми були на першому читанні законопроекту. Ми відстояли, щоб цей закон проголосували. В комплексі законів, який може змінити злочинну систему влади, є ще закон про зняття депутатської недоторканості та антикорупційний суд. Влада нахабно, поза законом – блокує прийняття цих законів…»

Навіть якщо Верховна Рада не прийме зміни до виборчого законодавства, «Рух нових сил Михайла Саакашвілі», за словами його активістів, відкрито публікуватиме рейтинги своїх кандидатів у депутати. Інші партії цим поки що похвалитися не можуть.

Загалом акція пройшла доволі мирно – доти, доки на площі Корольова не з’явився Олександр Коцюбко. Він почав затято перебивати та перекрикувати спікерів мітингу, а депутатів назвав «шоблом». О. Коцюбко виривав мегафон, чіплявся до Олени Галагузи, Влада Пучича та інших житомирських політиків. Складалося враження, що головною метою цього «активіста» було банально зірвати мітинг.

Олександр Величко («Громадянська позиція»): «Я «шоблом» себе не вважаю. Хоча я депутат Житомирської ради другий термін поспіль. Ця влада, як і влада Януковича, реагує і боїться лише сили. Просто умовляннями ми нічого не змінимо. За старим законом проводити вибори неможливо, бо Розенблат і йому подібні будуть знову у парламенті…»

Заради справедливості слід сказати, що багато хто з місцевих політиків, які 15 травня так активно підтримали оновлення виборчого законодавства – пару місяців назад не підтримали ініціативу про імпічмент Президенту ані в стінах обласної ради, ані в інших органах місцевого самоврядування.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Артем НОВИЦЬКИЙ

Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни мітингували за новий виборчий закон, а Коцюбко штовхав Пучича (відео, фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*