Зігріти кожного: у Житомирі волонтери виготовляють для воїнів «буржуйки» з балонів (ФОТО)

Їх завдання – зігріти якомога більше захисників. Для роботи використовують  б/у газові балони, бочки та бойлери. Щотижня роблять 10-20 «буржуйок», які оперативно передають на потреби військовослужбовців, бійців територіальної оборони, поліцейським на блокпости.  Житомирянин Сергій разом із друзями з початку повномасштабної війни взялися виготовляти «буржуйки», а нині  пробують свої сили і в інших проєктах.

Для нього все почалося із прохання  волонтерки знайти «буржуйки», розмістив пост у соцмережі і багато, хто відгукнувся. Декілька приладів потребували ремонту, тож взялися  це виправляти, а у процесі вирішили спробувати їх робити самотужки.

«Буржуйки» на ремонт завіз своєму знайомому Валерію. Він хороший зварювальник, попри інвалідність, постійно працює з нами, допомагає. Саме він і запропонував зробити кілька «буржуйок» із металобрухту. Знайшли всі необхідні матеріали. Використовували бойлери, газові балони, бочки. Поступово отримували звернення від військових частин і ТРО. До нас підключилися ще два моїх друга – Микола та Юрій. Запропонували свою допомогу, зробили «буржуйки», – розповідає волонтер Сергій. – Старі балони і метал купували на металобрухті, щось брали на металобазах,  також підприємства і люди почали привозити свої балони, метал, бойлери. Труби замовляти у  «жестянщика»,  робить нам їх безкоштовно. Так все й пішло».

Зараз разом із Сергієм у Житомирі волонтери працюють у двох майстернях. Переважна більшість «буржуйок»  – із балонів. Є великі та малі, з можливістю гріти їжу чи без, для вулиці або бліндажу, тощо. Із одного 50-літрового балона виходить одна велика «буржуйка» або дві малі.  Додатково купують петлі на дверцята, кутики або труби для ніжок, відрізок труби на 100, щоб зробити початок димоходу, арматуру на колосник, метал листовий для «варочної» поверхні,  бляху для труб, тощо.

«У березні ми розвозили «буржуйки» хлопцям з тероборони на блокпости, у військові частини, на полігон, передавали у Новоград-Волинський і Малин. Возили декілька поліцейським. Зараз частіше військові телефонують і забирають  самі, – продовжує Сергій. –   За тиждень  виходить 10-20 буржуйок.  Все залежить від погоди і наявних матеріалів. Самостійно зробили точно більше сотні, а з відремонтованими – понад 130. Буває, шо інші волонтери, які також займаються їх виготовленням, передають нам готові «буржуйки», а ми вже далі.  Люди зазвичай так передають чи привозять балони, якщо є терміновий запит – кидаю оголошення у фейсбук. Практикуємо бартер – одна «буржуйка» на кілька балонів. Половину балонів купували у продавців металобрухту по 200 гривень. Кошти беремо власні чи пожертви від друзів і знайомих, які знають, чим  займаємось».

Для основи майстри використовують не лише газові балони на 50 л,  але  й  старі бойлери, баки, балони з під фреону  – роблять з них імпровізовані багаття. Зараз пробують робити турбопечі для польових кухонь з труб і збирають  кошти на порізку листового металу на станку з ЧПУ, хочуть ще печі Бонда робити.  Віднедавна,  пробують виготовляти   «кішки» для розмінування, а також кухлі з нержавійки.

«Друг Сергій, який дуже  допомагає з «буржуйками», загорівся робити для  військових міцні та практичні кухлі.  Це і є наш новий проєкт «Кухоль для воїна».  Він вже знайшов людей, які готові допомогти з порізкою труб та зварюванням, зараз  шукаємо метал для цього, – пояснює волонтер. – Ще один напрям роботи команди –  розкладна «кішка». Був запит від волонтерів однієї з  військових частин зробити трохи «кішок». Вони дуже допомагають при розмінуванні для підриву розтяжок. Ми  виготовили 50  штук з арматури, а нещодавно Микола зробив ескіз розкладної «кішки», яка  компактна і можна носити у кишені чи рюкзаку. Ми замовили невелику партію на ЧПУ та віддали  її на тестування  хлопцям на полігоні. Після мого поста  на сторінці маю ще інших замовників, тож активно шукаємо метал. Знайомі вже навіть скинулись трохи грошима на порізку, бо всіх зацікавила ця річ».

 Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Зігріти кожного: у Житомирі волонтери виготовляють для воїнів «буржуйки» з балонів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*