Зубний біль Житомира: робота дорослих та дитячої стоматполіклінік під питанням

У Житомирі через недостатні доходи КП «Дитячої стоматологічної поліклініки» та КП «Стоматологічної поліклініки № 2» у міськради з’явилося кілька ідей по зміні їх дислокації, а можливо й об’єднання з більш прибутковою стоматполіклінікою № 1. Такий колапс виник через нову реформу, відповідно до якої виплата заробітних плат стоматологам здійснюватиметься за госпрозрахунком, тобто з власних заробітків медзакладу. 

Про це сьогодні, 14 травня, під час прес-брифінгу повідомив голова Житомирської міськради Сергій Сухомлин. 

«Із стоматологічними поліклініками ми збирались на нараду кілька разів. Вони дійсно опинилися в такій ситуації, коли постанова Кабміну заборонила здійснення планових медичних послуг під час карантину. Зараз медзаклади перейшли на госпрозрахунок, тобто виплату заробітних плат за рахунок тих коштів, які вони заробляють. Тому в багатьох містах зубні лікарі не отримували заробітної плати зовсім або лише частину. В Житомирі завдяки підтримці депутатського корпусу були виділені кошти й люди отримали зарплату за місяці, коли вони фактично не працювали під час карантину», — зазначив Сергій Сухомлин.

Він також повідомив, що працівники першої стоматполіклініки переконані, що зможуть заробляти кошти та «вижити», а от керівництво другої стоматполіклініки зазначило, що не зможе платити медпрацівникам закладу через недостатній дохід.

«Наприклад, на місяць їм потрібно доходу 500 тис грн, то від Національної служби здоров’я України вони отримали близько 45 тис грн. Це лише 10% й тому не покриває потреби поліклініки. В той час, коли на утримання першої поліклініки потрібно близько 1 млн грн — отримали 120 тис грн. Але колектив переконаний, що зможуть заробляти на себе», — пояснив міський голова.

Директор стоматполіклініки № 2 Петро Зембицький вже написав заяву на звільнення, проте колектив готовий працювати. У міськраді ж зазначили, що готові підтримати медиків, виділивши кошти на лікування пільгових категорій громадян, що й роблять щороку. 

«Дитяча стоматполіклініка отримала до 10% відсотків від забезпечення й місто в них якось повинно замовляти послуги для лікування дітей безкоштовно», — заявив Сухомлин.

Тому в міськраді розглянули кілька варіантів вирішення проблеми з стоматполіклініками:

  • 1). Перенести дитячу стоматполіклініку на проспект Миру, де згодом, згідно договору з інвестором, куплять приміщення майже 500 м2 на першому поверсі. 

«Поліклініка повинна бути новою та сучасною, адже те приміщення, в якому вона зараз знаходиться, далеке від потреб дітей й туди треба дуже багато вкладати коштів», — пояснив Сухомлин. 

  • 2). Перенести частину кабінетів на Крошню, там зроблений гарний ремонт і є 700 м2 для того, щоб об’єднати дитячу й дорослу поліклініки. Приміщення вже пристосовані й легше отримати ліцензію.

Мер запевнив, що продавати приміщення дитячої стоматполіклініки ніхто не буде, адже це історичне приміщення, воно має захисний паспорт, а також є пам’яткою архітектури.

«Приміщення ніхто не віддаватиме під кафе чи готель, й не продаватиме — 100%. І навіть якщо звідти переїде друга стоматполіклініка на проспект Миру чи на Крошню», — каже мер.

Зараз дитяча стоматполіклініка працює лише за викликом про гострий біль, проте потроху повертається до звичного режиму.

«В залежності від того, який результат заробітку вони покажуть, й прийматимуться подальші рішення з функціонування міських стоматполіклінік. Можливо всіх лікарів з другої перевести в приміщення першої поліклініки, де вже готові забезпечити робочими місцями», — зазначив міський голова.

Будьте першим, хто прокоментував "Зубний біль Житомира: робота дорослих та дитячої стоматполіклінік під питанням"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*