У спорт житомирянка Віолетта Кумечко прийшла 6-річною дівчинкою і одразу почала займатися боротьбою самбо та дзюдо. Її тренером завжди була і залишається мама – Олена Кумечко.
Спортсменка – дуже наполеглива, відповідальна і завзята. Чергове досягнення Віолети – дві золоті медалі (серед дівчат старшого віку та серед дорослих) на етапі Кубку світу серед молоді і дорослих, який днями завершився у Ларнаці на Кіпрі. Там житомирянка виступала у складі збірної команди України. Загалом на змаганнях були представники з 14-ти країн світу.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-27_15-04-37-1024x770.jpg)
«Наша збірна здобула командну перемогу. Разом з іншими українськими спортсменами також взяли учать у заході, який проводила громада співвітчизників під патронатом посольства України в Республіці Кіпр, – поділилася Віолета Кумечко. – На фінал турніру завітав особисто посол України на Кіпрі Руслан Немчинський. Він долучився до нагородження переможців та спілкування. До слова, у місті Айа-Напа за сприяння посольства було відкрито зал самбо для українських біженців».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-27_15-04-38-2-1024x770.jpg)
Попри війну в Україні, спортсменка прийняла рішення жити і тренуватися у рідному місті та залишає його лише на період поїздок на турніри і чемпіонати в інші регіони. За рік від початку повномасштабного вторгнення встигла позмагатися за нагороди на змаганнях у Києві, Тернополі, Львові, а ще в Румунії, Польщі та на Кіпрі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-27_15-04-38-3.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-27_15-04-37-3.jpg)
«Після 24 лютого, коли були ракетні обстріли міста, постійно лунала «Повітряна тривога», мені було страшно діставатися на тренування в зал, тож почала займатися на вулиці. У травні їздила на етап кубку Європи по дзюдо, потім протягом 10 днів тривав збір в Румунії. Коли повернулися, то знову тренувались на вулиці і в залі. Останнім часом сирени все так само часто, тому складно готуватися. Після Румунії була на Чемпіонаті України по дзюдо і боротьби самбо, де здобула два перших місця та два третіх, – продовжує спортсменка. – Тренування у мене 6 разів на тиждень на базі ДЮСШ ЖМР. У період змагань дотримуюся дієт. Зокрема, режим передбачає прийом їжі невеликими порціями тричі на день, а перекуси – виключені. Це важливе правило. Вечеря повинна бути не пізніше 18.00».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-27_15-04-37-2-1024x768.jpg)
Аби стати успішною в обраному виді спорту, переконує Віолетта, треба бути сильною духом та фізично, ніколи не здаватися і вірити в себе. Окрім самбо та дзюдо, 16-річна дівчина любить малювати і писати різні історії. Вона закінчила 9 класів і навчається на ІІ курсі в коледжі. Поки здобуває освіту програміста, але планує опанувати фах кінолога.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-27_15-04-36-3.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-27_15-04-36-2.jpg)
Бажання залишити спорт не виникало ніколи. Більше того, будує плани на подальшу спортивну кар’єру, хоче потрапити на Олімпійські ігри та на чемпіонат світу з боротьби самбо. Щоправда, повністю виключає цю можливість допоки там будуть присутні команди з росії та республіки білорусь.
За 10 років зібрала чимало відзнак та медалей, але й найважливішими та найзнаковішими вважає кілька з них – з чемпіонату України, чемпіонату Європи з боротьби самбо та етапу Кубку світу.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-27_15-04-36.jpg)
Віолета спілкується зі спортсменками з Румунії та Польщі. На килимі – вони суперниці, а поза ним – подруги. Дівчата особливо підтримують українку, зважаючи на ситуацію в її рідній країні протягом останніх місяців.
Юлія Демусь
Чотирирічний художник Матвій з Житомира присвячує свою творчість Україні та допомозі ЗСУ (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "16-річна Віолета Кумечко про тренування під час війни, дружбу в спорті і «золото» на етапі Кубку світу з самбо (ФОТО)"