Чотирирічний художник Матвій з Житомира присвячує свою творчість Україні та допомозі ЗСУ (ФОТО)

Малює вдома та під час перебування в дитсадку, акварельними фарбами, гуашшю і фломастерами, на папері або полотні – із задоволенням присвячує цій справі увесь вільний час. Це про 4-річного Матвія Савіцького з Житомира, який нещодавно зобразив на своїй картині знаменитого пса Патрона і з допомогою мами продав її під час аукціону в соцмережі, а виручені кошти передав на потреби ЗСУ.

За період повномасштабної війни, розповідає мама Анна, син став малювати ще більше, обирає патріотичні теми про Україну, національні мотиви та актуальні образи.

«Син малює з найменшого віку. У рік почала давати йому в руки олівчики, фломастери, пензлики, привчала до творчості, оскільки це гарно сприяє розвитку дитини. Професійно в нашій родині не малює ніхто, та останнім часом за малювання разом з сином сідаю і я. Обираємо, що будемо малювати, визначаємося з кольорами, вчимося їх змішувати та поєднувати, робити контур, витираємо, коли щось не одразу вдалося, розповідаю про теплі та холодні відтінки, тобто загалом опановуємо певні ази малювання, – пояснює Анна Савіцька.

– Перші малюнки у Матвія, як і у всіх дітей, це були абстракції, а також малював машинки, тата, маму. Останні пів року йому дуже подобається малювати, просить купувати розмальовки, малює щось сам і робить композиції. Вже кілька разів відвідував заняття у студії «Мольберт», де вчиться малювати на полотні, приватні заняття, ходить у Центр мистецтв. Малює кожен день, кожен вечір, кожні вихідні, навіть з дитсадка №37 щоразу виносить щонайменше п’ять своїх нових малюнків. Вихователі відзначають здібності сина, всіляко підтримують і заохочують. Говорять, він і там постійно малює або ж коли доводиться під час «Повітряної тривоги» спускатися в укриття. Зважаючи на це, запаси для творчості доводиться поповнювати дуже часто.

Син любить самостійно обирати те, чим буде малювати. Усі його роботи зберігаємо в папці. Деякі з останніх він дарує. Приміром, коли до нас в гості приїздив родич-військовий, а також коли передавав кошти від аукціону в «Фонд громади Житомира». Матвій неодноразово ділився думками, що хоче малювати щось для ЗСУ, адже бачив відео, де діти роблять і продають прикраси, якісь вироби, співають. Каже, що він художник і саме у такий спосіб може підтримати військових. Ми спершу не знали, як це все реалізувати, та одного дня, коли були вдома, запропонувала щось намалювати і спробувати продати це на аукціоні. Так і з’явився пес Патрон, який тепер має нового власника з міста Луцьк, а дві тисячі гривень від продажу картин передали «Фонду громади Житомира», з представниками якого я знайома вже давно – співпрацювали у період моєї роботи в органах юстиції, і загалом довіряю цій організації та впевнена, що кошти підуть за цільовим призначенням».

Натхненний першим успіхом Матвій уже думає над тим, що малюватиме для аукціону наступного разу. Разом з ним радіє вся родина, хоча й мама не приховує, що було певне хвилювання, а чи вийде у них щось. Серію патріотичних малюнків має намір викласти у соцмережі з можливістю подальшого придбання на підтримку ЗСУ чи завести для цього окрему сторінку в інстаграмі.

Матвій Савіцький – творчий та активний, крім малювання, захоплюється ще й танцями. Попри свій юний вік, дуже свідомий та патріотично налаштований. Мріє, аби війна скоріше закінчилася, а Україна перемогла.

Юлія Демусь

Відрізала коси, щоб допомогти ЗСУ: семирічна волонтерка з Житомира разом з мамою та сестрою наближають перемогу (ФОТО)

На Житомирщині учні на гуртку шиють еко-сумки, а кошти від їх продажу йдуть на потреби ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Чотирирічний художник Матвій з Житомира присвячує свою творчість Україні та допомозі ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*