Малює вдома та під час перебування в дитсадку, акварельними фарбами, гуашшю і фломастерами, на папері або полотні – із задоволенням присвячує цій справі увесь вільний час. Це про 4-річного Матвія Савіцького з Житомира, який нещодавно зобразив на своїй картині знаменитого пса Патрона і з допомогою мами продав її під час аукціону в соцмережі, а виручені кошти передав на потреби ЗСУ.
За період повномасштабної війни, розповідає мама Анна, син став малювати ще більше, обирає патріотичні теми про Україну, національні мотиви та актуальні образи.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/df7398ba-1cb7-41ae-9e96-5f6bedee73a5.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/d161ec45-1a90-4a9b-8ce6-64533f243f2e.jpg)
«Син малює з найменшого віку. У рік почала давати йому в руки олівчики, фломастери, пензлики, привчала до творчості, оскільки це гарно сприяє розвитку дитини. Професійно в нашій родині не малює ніхто, та останнім часом за малювання разом з сином сідаю і я. Обираємо, що будемо малювати, визначаємося з кольорами, вчимося їх змішувати та поєднувати, робити контур, витираємо, коли щось не одразу вдалося, розповідаю про теплі та холодні відтінки, тобто загалом опановуємо певні ази малювання, – пояснює Анна Савіцька.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/c2cee23f-2835-4947-9eca-ead3121ff4e9-768x1024.jpg)
– Перші малюнки у Матвія, як і у всіх дітей, це були абстракції, а також малював машинки, тата, маму. Останні пів року йому дуже подобається малювати, просить купувати розмальовки, малює щось сам і робить композиції. Вже кілька разів відвідував заняття у студії «Мольберт», де вчиться малювати на полотні, приватні заняття, ходить у Центр мистецтв. Малює кожен день, кожен вечір, кожні вихідні, навіть з дитсадка №37 щоразу виносить щонайменше п’ять своїх нових малюнків. Вихователі відзначають здібності сина, всіляко підтримують і заохочують. Говорять, він і там постійно малює або ж коли доводиться під час «Повітряної тривоги» спускатися в укриття. Зважаючи на це, запаси для творчості доводиться поповнювати дуже часто.
Син любить самостійно обирати те, чим буде малювати. Усі його роботи зберігаємо в папці. Деякі з останніх він дарує. Приміром, коли до нас в гості приїздив родич-військовий, а також коли передавав кошти від аукціону в «Фонд громади Житомира». Матвій неодноразово ділився думками, що хоче малювати щось для ЗСУ, адже бачив відео, де діти роблять і продають прикраси, якісь вироби, співають. Каже, що він художник і саме у такий спосіб може підтримати військових. Ми спершу не знали, як це все реалізувати, та одного дня, коли були вдома, запропонувала щось намалювати і спробувати продати це на аукціоні. Так і з’явився пес Патрон, який тепер має нового власника з міста Луцьк, а дві тисячі гривень від продажу картин передали «Фонду громади Житомира», з представниками якого я знайома вже давно – співпрацювали у період моєї роботи в органах юстиції, і загалом довіряю цій організації та впевнена, що кошти підуть за цільовим призначенням».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/a477c9ae-4692-42b4-a033-33ea8e64b4a6.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/a9a1c82f-ec5f-4061-911a-e1ecb7bd1ac0.jpg)
Натхненний першим успіхом Матвій уже думає над тим, що малюватиме для аукціону наступного разу. Разом з ним радіє вся родина, хоча й мама не приховує, що було певне хвилювання, а чи вийде у них щось. Серію патріотичних малюнків має намір викласти у соцмережі з можливістю подальшого придбання на підтримку ЗСУ чи завести для цього окрему сторінку в інстаграмі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/333531490_6301396353211964_1064646657194170232_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/333224627_165673169556221_3655532893258208830_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/333161873_231437895906777_1824589480996076641_n.jpg)
Матвій Савіцький – творчий та активний, крім малювання, захоплюється ще й танцями. Попри свій юний вік, дуже свідомий та патріотично налаштований. Мріє, аби війна скоріше закінчилася, а Україна перемогла.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/333542491_924661365327336_8894702645049901818_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/333291200_513144437557603_8830760218854541969_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/912d086d-b113-4c5a-8704-5176a14ef6d8-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/70638512-07ee-4c5b-ac2b-51ac7d54e1b6.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/05838671-3bab-4184-8402-ea77ab7b0129.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/23172ae0-8cad-4c37-90d7-944616c4f78e.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/7903c136-db1d-4030-b27c-49d46279c0d7.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/912d086d-b113-4c5a-8704-5176a14ef6d8.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/714d363c-f721-4353-86e9-abe5b101022d.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/90aca823-30bd-43bf-a227-e72b39ad8483.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/85a1b81c-4116-43ca-b0e6-499fc889f9c7.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/32c5d807-bc86-4ebf-8399-ff054b5854a2.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/9fcc192d-81c3-4102-b56f-1b403a4214d8.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/9ad1dfe2-83d7-4f72-9bfe-0ed4f3077d81.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/6c26e9a6-695c-473b-a6e1-a0c0d7a48618.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/3f4854b1-52d0-4da4-afbb-f811443db0c8.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/3c901e16-99a7-4c7a-ad4d-68f03fbcffab.jpg)
Юлія Демусь
На Житомирщині учні на гуртку шиють еко-сумки, а кошти від їх продажу йдуть на потреби ЗСУ (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Чотирирічний художник Матвій з Житомира присвячує свою творчість Україні та допомозі ЗСУ (ФОТО)"