На Житомирщині учні на гуртку шиють еко-сумки, а кошти від їх продажу йдуть на потреби ЗСУ (ФОТО)

Сумки, які рятують екологію та життя захисників на передовій власними силами створюють учні Гринівецької філії Любарського ліцею №1 на Житомирщині. Нині таких виробів вже продали близько півсотні, а прибуток – на допомогу військовим.

Тканину для пошиття перших шоперів у навчальному закладі закупили за спонсорські кошти. Все це було у рамках підготовки до благодійного ярмарку, який проводили з нагоди Дня ЗСУ в грудні. Частину торбинок діти розмалювали самотужки спеціальними текстильними фарбами, а решту прикрасили наліпки із актуальними патріотичними гаслами, зображенням Патрона та ін.

До пошиття приєдналися учні 6, 7 та 9 класів. Відповідне обладнання є у кабінеті трудового навчання. Пошиттям сумок діти, які освоїли базові навики справи, займаються під час занять з гурткової роботи під керівництвом педагога-організатора Лариси Стельмах. На гуртку учасники ще й виготовляють окопні свічки.

«Перша партія складалася із 20 сумок. Їх продавали на ярмарку, де також були прикраси ручної роботи, брелоки, домашня випічка. Це так само підготували самостійно наші діти. Сумки розібрали дуже швидко і одразу ж зробили замовлення на наступні, бо не всім охочим вистачило. Вартість однієї – 250 гривень. Купували вчителі, учні, батьки, односельчани, одну навіть на подарунок придбали і відправили в Іспанію. Такі еко-сумки – дуже зручні, а головне багаторазового використання, тобто є чудовою альтернативою поліетиленовим пакетам. Їх при потребі можна прати руками, – пояснюють у навчальному закладі. – Загалом на ярмарку вдалося вторгувати більше 12 тисяч гривень, 10 з яких ми направили на придбання позашляховика для ЗСУ. Цю ініціативу було реалізовано спільно з колективами районної лікарні і Березівської гімназії. Залишок пішов на придбання тканини для пошиття другої партії сумок, яку так само успішно продали, а гроші – 2500 гривень, передали волонтерам Любарського Штабу Святого Миколая на ремонт техніки підрозділу військових, де несуть службу земляки. Крім цього, 6 сумок – це вже третя партія, на знак вдячності подарували нашим друзям, волонтерам з країн Прибалтики. Нещодавно вони передали транспортний засіб, який вже слугує для потреб бійців».

Еко-торбинки учні продовжують шити і чекають на замовлення, аби мати змогу й надалі допомагати воїнам на фронті, серед яких і їхні батьки. Пропонують обрати щось з асортименту з наліпками чи замовити індивідуальний напис або малюнок, який виконають фарбами вручну. Замовлення через соцмережі приймає педагог-організатор Лариса Стельмах, яка координує проєкт, а також розміщує дописи та відео з готовими виробами на сторінці школи.

Відзначимо, що учні Гринівецької філії Любарського ліцею №1 не лише займаються волонтерською діяльністю, але й беруть участь в інформаційних заходах патріотичного спрямування, флешмобах, долучаються до відзначення Дня Соборності, Дня Європи, Дня української хустки, Дня вишиванки, підтримують екологічні ініціативи, презентують творчі виставки, створюють обереги для армійців.

Юлія Демусь

У Житомирі діти за виручені від продажу прикрас кошти купили грілки для захисників (ФОТО)

Вірші, які надихають Залужного: 18-річний Богдан Голова з Житомирщини готується видати другу поетичну збірку (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині учні на гуртку шиють еко-сумки, а кошти від їх продажу йдуть на потреби ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*