25 кулонів-сердець для дітей Героїв вручили у Бердичеві (ВІДЕО)

25 срібних кулонів як символ батьківського серця вручили родинам загиблих на сході України Героїв з Бердичева та району. Така ініціатива належить Військово-цивільній спілці «Бойове братерство України». Куратор проекту Сергій Бачурін – полковник запасу.

«Ціль цих кулонів – це пам’ятний оберіг для діток, щоб вони пам’ятали, що їхні батьки, які загинули, – це Герої. Цей оберіг оберігатиме їх в подальшому», – розповідає Сергій Бачурін, полковник запасу, керівник проекту «Батьківське серце».

На сьогоднішній день, розповіли організатори заходу, понад 4600 кулонів вже вручили дітям загиблих Героїв у 20-ти областях України. Такі подарунки – за кошти членів спілки і меценатів.

«На вас особлива відповідальність, дітки. Ви ще маленькі, але батьки ваші герої. І ви не тільки пишатися повинні цим, а подавати приклад своїм однокласникам, поводитися чемно, вчитися хороше – це найперший і основний ваш обов’язок зараз», – говорить отець Василь Головчук, капелан 26-ої артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

Ірина Безстрашна – дружина загиблого «айдарівця» Павла Ящука. У Будинок офіцерів жінка приїхала з 13-річним сином

«Моїй дитині досі дуже тяжко, він буває не перестає плакати днями, для нього тато був завжди авторитетом, бо він був дуже гарною людиною, ввічливою і справедливою», – каже Ірина Безстрашна, дружина загиблого Павла Ящука.

Павло Ящук мав псевдо «Мисливець», був командиром взводу батальйону територіальної оборони «Айдар». Загинув 21-го липня 2014-го року: в його позицію влучив ворожий танковий снаряд під час виконання бойового завдання біля Георгіївки на Луганщині. Чоловіка посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня та нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту». Спільно з Іриною вони прожили 10 років. Це, каже жінка, були найщасливіші роки. 

«Він дійсно був щирим патріотом, тому що він завжди рвався вперед, він вистояв увесь Майдан, а після пішов воювати. І я за це не знала. Він мені потім сказав, що знаходиться там. Ми з ним говорили без десяти час дня, а три години взнала, що його вже немає», – додає пані Ірина.

«Бойове братерство України» нині нараховує близько 5 тисяч чоловік, 90 % з яких учасники бойових дій, а 10% – меценати, люди бізнесу. Спільними зусиллями вони працюють у 5-ти напрямках роботи. Проект «Батьківське серце» – один з найголовніших. Його мета, пояснюють, у пам’яті про загиблого тата чи маму на війні для дітей.

«Другий етап проекту «Батьківське серце» – закріплення воїна за кожною родиною як наче хрещеного батька. І третій етап «Батьківського серця» – це етап закріплення меценатів, небайдужих людей, бізнесменів за сім’єю, щоб дітям до 16 років була фінансова допомога», – каже Сергій Бачурін, полковник запасу, керівник проекту «Батьківське серце».

Олег Цилінський, начальник 30-го Гарнізонного будинку офіцерів, каже: такі заходи з плином часу не втрачають актуальності.

«Це дуже важливий захід. Вважаю, що діти учасників АТО потребують найбільшої уваги зараз і раніше, і в майбутньому їх не потрібно забувати нікому. Хочу подякувати організації Братерство України, яка проводить цей захід, чим більше їх, тим краще вважаю», – каже Олег Цилінський, начальник 30-го Гарнізонного будинку офіцерів.

Після Бердичева військово-цивільна спілка вирушає до дітей Героїв з  Маріуполя та Дніпра. Досі в країні не існує єдиного реєстру сімей загиблих воїнів. Але, каже Сергій Бачурін, вони прагнуть такий зробити.

Будьте першим, хто прокоментував "25 кулонів-сердець для дітей Героїв вручили у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*