HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

30 воїнів перепоховали у Семенівці поблизу Бердичева (ВІДЕО)

Still1212 00001 5 777x437 - 30 воїнів перепоховали у Семенівці поблизу Бердичева (ВІДЕО)

У Семенівці перепоховали останки воїнів Другої світової війни. Загалом – 30 солдат. Церемонії передувала тривала праця на городах селян. Ті запросили пошуковців після того, як стали натрапляти на предмети війни та фрагменти людських останків.

«Це вже друге перезахоронення, попереднє ми проводили у селі Іванківці. На нашій території точились жорстокі бої. Мабуть, це не останні воїни, яких перезахоронимо у належному місці, щоб люди мали можливість підійти, помолитися, згадати, вшанувати пам’ять полеглих», – каже голова Семенівської ОТГ Наталя Семенюк.

Фахівці і волонтери працювали у селі з осені і до початку весни. Городи селян виявились всіяними людськими останками. З історичних довідок з’ясували: загиблі – бійці 44-го мотострілецького полку 44-ої танкової дивізії. У липні 1941-го року вони намагались визволити Семенівку від німців, які напередодні її зайняли.

«Німці вже чекали атаки, підпустили їх до себе на невелику відстань і фактично знищили значну кількість бійців. На цьому місці ми знайшли приблизно близько 40 бійців, пошуки продовжуються, наразі тут поки городи. Чекаємо осені», – розповідає Максим Лобанчук, пошуковець історико-патріотичного об’єднання «Пошук.

На місці знахідки пошуковці власним коштом встановили пам’ятну стелу, щоб люди знали про битву на цьому місці.

«Люба війна, яка уже закінчилась і пройшла, вона є пам’яттю. Люба пам’ять нам дозволяє відтягнути наступну війну. Чим більше люди пам’ятають, що тут була війна, тим більше часу війна в цей край більше не прийде», – каже Олександр Афанасьєв, займається пошуками воїнів на волонтерських засадах.

При воїнах було взуття, особисті речі,гроші,  фляги, лопатки, набої. Лише не було зброї і боєприпасів.

«Медальйони були у всіх. Але то були ладанки зразка 1925 року, вони представляють собою стальну ладанку. Всередині знаходиться папірець з особистими даними солдата. Але, на жаль, метал згнив і неможливо було встановити жодного з військовослужбовців», – додає Максим Лобанчук.

Пошуковці кажуть: вік загиблих військових полку – приблизно 20 років. Окрім них на цих же городах є й інші загиблі воїни.

«Цей полк майже весь на цих полях загинув, це строковики. Служили до війни, у них була гарна зброя, вони були добре екіпіровані. Поруч 10 метрів від них є яма, де рештки 11 бійців Червоної армії, які загинули тут у грудні 43-го року при визволенні вже Бердичева і села Семенівка», – розповідає Олександр Афанасьєв.

Поховали воїнів Другої світової війни в центрі села Семенівка біля братської могили. Об’єднана територіальна громада взяла на себе усі витрати.


Будьте першим, хто прокоментував "30 воїнів перепоховали у Семенівці поблизу Бердичева (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*