coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager

5 ефективних способів, як уберегти себе від вірусів та бактерій взимку

Сезон холодів, дощів, снігу – ідеальні умови для появи застуди або грипу, який здатен вибити з колії звичного ритму життя будь-яку людину. Щоб хороший зимовий настрій не зіпсували сезонні захворювання, пропонуємо вам 5 простих порад.

Пити більше рідини

Достатня кількість води не дозволить бактеріям влаштуватися у вашому організмі, навіть якщо ви перебували поруч із хворою людиною. Річ у тому, що слизова оболонка носа служить природним бар’єром від бактерій, наявність якого ускладнює проникнення мікроорганізмів. Але якщо ви п’єте мало води, слизова пересихає, і захист стає менш ефективним. Висновок: пийте більше напоїв, особливо теплих і гарячих!

Дрімати вдень, якщо не виспалися вночі

Дуже часто у нас не вистачає часу на повноцінний нічний сон. Якщо ви не виспалися вночі, медики радять задрімати вдень хоча б на 15-20 хвилин. Короткий сон – ще один простий спосіб не хворіти взимку. Навіть якщо ви не хочете спати, просто полежіть 20 хвилин. Це додаватиме бадьорості та життєвої сили. Висновок: не ігноруйте корисну дію короткого денного сну!

Чистити смартфони та інші пристрої

Порада виглядає на перший погляд курйозною. Але! За даними наукових досліджень, смартфон – один з найбільш брудних предметів з-поміж тих, що оточують вас. На корпусі телефону осідає пил, бактерії та віруси. Протріть мобільний пристрій спеціальними вологими серветками для техніки, а на серветку при цьому додайте краплю дезінфекційного гелю для рук. Висновок: таку процедуру слід проводити регулярно, а в холодну пору року краще робити це щодня.

 Використовувати ефірні олії

Чи трапляється, що ви, як у дитинстві, замотуєте обличчя шарфом, аби зберегти тепло? Якщо так, то у нас для вас не дуже приємні новини. Такі дії більше сприяють застуді, ніж оберігають від неї, адже у вологій від дихання тканині посилено розмножуються шкідливі мікроби. Навіть захисну маску медики радять міняти кожні 4 (!) години.

Але ситуація докорінно зміниться, якщо капнути на улюблений шарф декілька крапель ефірної олії з вираженою дією проти застуди. Варто звернути увагу на олію евкаліпта, гвоздики, м’яти, шавлії, чайного дерева, розмарину, лаванди і хвойних дерев (кедр, сосна, ялина, ялиця).

Крім безпосередньо дезінфекції, буде досягнутий ефект інгаляції, дуже корисної для дихальних шляхів та зміцнення імунітету. Ті ж олії можна додати в ароматичну лампу, щоб дезінфікувати приміщення. Для того, щоб ефірна олія працювала, вона має бути якісною, високого ступеня очищення. Перевірити якість легко: нанесіть краплю олії на чистий білий аркуш паперу. Високоякісна олія випарується без сліду, не залишаючи плям. Висновок: ефірні олії – ефективний профілактичний засіб та антидепресант, але до такого продукту слід ставитися з обережністю алергікам і вагітним жінкам.

Не займатися самолікуванням

Зізнавайтеся: чи описували ви колись фармацевту в аптеці свої симптоми, аби він порадив вам якісь ліки? Чи призначали самі собі антибіотики для лікування грипу?.. Чимало людей захоплюються самодіагностикою та самолікуванням, керуючись при цьому телевізійною рекламою, порадами друзів, сусідів та провізорів. В результаті  великі кошти витрачаються на ліки, які нам не потрібні, не допоможуть або і взагалі нашкодять, бо через них ми відкладаємо прийом інших препаратів, які б нам справді допомогли. Висновок: йдіть до лікаря, прислухайтеся до його порад і виконуйте його настанови!

Олеся ЛАВРЕНЮК

А якщо, на жаль, ви все таки “підхопили” застуду, то рекомендуємо ознайомитися з тим, які медикаменти повинні бути в кожній оселі

Будьте першим, хто прокоментував "5 ефективних способів, як уберегти себе від вірусів та бактерій взимку"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*