650 мільйонів гривень за безпілотники сумнівної якості заплатило Міноборони фірмі екснардепа з Житомирщини

650 мільйонів гривень за безпілотники сумнівної якості заплатило Міноборони фірмі екснардепа з Житомирщини

У грудні 2022 року Міноборони уклало контракт на закупівлю розвідувальних БПЛА під назвою “Hawk” з фірмою екснардепа Борислава Розенблата. Загалом у підприємства було замовлено 55 комплексів, кожен з яких мав складатися з наземної станції управління та двох бортів. При цьому ціна кожного такого комплексу складала більше 14 з половиною мільйонів гривень, що суттєво вище ринкової.

Однак, за даними журналістів-розслідувачів Bihus.info, на момент дедлайну, 15 серпня, ТОВ “НВП “Українські авіаційні системи”, співласником якого є одіозний нардеп, поставило Міноборони лише чотири безпілотники. Хоча аванс у сумі 650 млн грн підприємство на той момент вже отримало.

Однак навіть отримані БпЛА виявилися відверто сумнівної якості. Тестування пройшов лише один з безпілотників, решта три – відмовлялися літати, падали, ламалися і не показували відео з камери.

За інформацією журналістів, військове представництво міноборони, яке приймає дані замовлення, браковані комплекси прийняти відмовилося. Тим паче за завищеними мало не втричі цінами на них.

При цьому партнер Розенблата і другий співвласник ТОВ “НВП “Українські авіаційні системи” Костянтин Пожидаєв заявив журналістам, що у суму виплачених грошей входять 30% “відкату” з обороту, а його, мовляв, без його відома усунули від керівництва компанією і для заключення контракту використали підроблені підпис та печатку.

Наразі міноборони згодилося перенеси дедлайн здачі безпілотників з серпня на жовтень. Однак у ДБР вже зацікавилися цим контрактом і навіть оголосили про підозри деяким чиновникам.

Сам же Розенблат дане розслідування називає замовною справою, але пояснити чому БпЛА досі не поставлені і, власне, коли будуть, так і не спромігся, прикриваючись “військовою таємницею”.

Нагадаємо також, що на Херсонщині колишній співвласник за посередництва Борислава Розенблата заблокував діяльність агрофірми.

Будьте першим, хто прокоментував "650 мільйонів гривень за безпілотники сумнівної якості заплатило Міноборони фірмі екснардепа з Житомирщини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*